facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Geri Dönüşüm Projesi: Havlu Kağıt Rulolarından Duvar Süsü
Geri Dönüşüm Projesi: Havlu Kağıt Rulolarından Duvar Süsü

Geri Dönüşüm Projesi: Havlu Kağıt Rulolarından Duvar Süsü

Ev dekorasyonunda son zamanlarda yaratıcı ve farklı fikirler ile harmanlanmış, tamamen kişiye özel ve dekorasyon objeleri oldukça trend hale gelmiştir. Kenara atılmış ve kullanılmayan parçaları, oldukça farklı ve yaratıcı fikirlerle geri dönüşüme kazandırarak evinizde tekrar kullanmanız mümkündür. Yaratıcı ve farklı geri dönüşüm projeleri ile hem evinizde kullanmadığınız ve bir kenarda bekleyen objeleri değerlendirebilirsiniz hem de tasarımı tamamen size ait farklı dekorasyon objeleri elde edebilirsiniz.

Bu yazımızda çoğumuzun evinde kullandığı ve kullandıktan sonra çöpe attığı bir objeden, oldukça farklı ve tarz duran bir dekorasyon objesi oluşturacağız. İşte hem farklı hem de az maliyetli geri dönüşüm projemiz: havlu kâğıt rulolarından duvar süsü yapmak.

5

Bu projede, evinizde oldukça sık kullanılan havlu kâğıtlarının içinden çıkan ruloları değerlendirip, evinizin duvar dekorasyonunu zenginleştirecek oldukça güzel bir geri dönüşüm projesini sizinle paylaşacağız. Üstelik havlu kâğıtların rulolarını istediğiniz renge boyayabildiğiniz için, bu tasarımın renk tercihi tamamen size kalmış. Duvarınızda modern bir dekorasyon oluşturmak istiyorsanız bizim tercihimiz ise siyahtan vazgeçmemeniz. Siyah renk, yapmış olduğunuz geri dönüşüm projesini de daha vurgulu bir şekilde ortaya çıkaracak doğru renktir.

GERİ DÖNÜŞÜM PROJESİ: HAVLU KÂĞIT RULOLARI İLE DUVARLARI SÜSLÜYORUZ

Bu projeyi yapmak için ihtiyacınız olan şeyler oldukça basit malzemelerdir.

*Havlu kâğıt ruloları ( Tasarımınızın şekline göre sayısına karar verebilirsiniz.)

*Cetvel

*Silikon yapıştırıcı

*Siyah sprey boya

*Boyamak için fırça

*Eğer ki ayna kullanacaksanız yuvarlak bir ayna

 

NASIL YAPILIR?

*Kâğıt ruloyu bastırarak katlayın. Cetvelle yarım cm ölçüler alın.

Kağıt Havlu Rulo

*Ölçü aldığınız noktalardan makasla yarım cm’lik halkalar elde edin.

dsc_00421dsc_0068

* Dört tane halkayı yuvarlak oluşturacak şekilde hizalayın ve silikon ile yapıştırın. Silikonun hızlı kuruması için yine saç kurutma makinesinden yararlanabilirsiniz.

glue

*Her bir dörtlü halkadan oluşan yuvarlağı birbiri ile birleştirin. Eğer ki ortada bir ayna kullanacaksanız yuvarlak orta boy bir ayna seçebilir, oluşturduğunuz halkaları yapıştırıcı ile aynaya yapıştırabilirsiniz.

dsc_0050dsc_0052

*Oluşturduğunuz halkalardan istediğiniz tasarımı oluşturup işlemi bitirdiğinizde; istediğiniz renk sprey boya ile yaptığınız projeyi tamamen boyayabilirsiniz.

dsc_0056dsc_0058dsc_0061

İşte havlu kâğıtların rulolarından güzel bir geri dönüşüm projesi ile yaptığınız duvar dekorasyon süsünüz!

dsc_0141

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top