facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Geri Dönüşüm Fikirleri: Eski Kapıları Değerlendirmek
Geri Dönüşüm Fikirleri: Eski Kapıları Değerlendirmek

Geri Dönüşüm Fikirleri: Eski Kapıları Değerlendirmek

Evinizde farklı uygulamalar yaparak,  bir tasarımcının elinden çıkmış gibi gözüken iç mekân dekorasyonları elde etmeye ne dersiz? Alışılmışın dışında uygulamalar gerçekleştirerek, farklı objeleri farklı alanlarda değerlendirebilir; böylece hem oldukça tarz duran geri-dönüşüm projeleri yapabilir, hem de dekorasyon tarzınızı zenginleştirebilirsiniz.

Son zamanlarda eski objeleri değerlendirerek, modern ve yeni ev dekorasyonunda kullanabilme modası oldukça popüler. Bu durumda siz de elinizde ardiye odasına çıkarmak için beklediğiniz ya da ne yapacağınızı bilemediğiniz malzemeleri değerlendirmeye ne dersiniz? İşte size hem oldukça farklı duran, hem de genel dekorasyon havasına şık ve tarz dokunuşlar yapmanıza imkân sağlayan güzel bir geri dönüşüm projesi: eski kapıları değerlendirme fikirleri.

‘Eski kapılardan ne yapılır ki?’ dediğinizi duyar gibiyim. Eski, özellikle de ahşap malzemeden yapılmış kapılar; dekorasyon objesi olarak değerlendirmede oldukça ideal objelerden birisidir. Sadece biraz yıpranmış kapılarınızı istediğiniz renge boyayarak ya da sadece vernikleyerek canlandırarak dekorasyon tarzınıza uygun hale getirebilirsiniz.

Geri Dönüşüm: Eski Kapıları Değerlendirme Fikirleri

*Eski Kapılardan Güzel Bir Orta Masa Yapmak
Eski kapıları değerlendirmenin en şık ve en tarz duran ayrıca en fonksiyonel tasarımlarından birisidir orta masa halinde kullanmak. Kapınızı istediğiniz ölçülerde keserek 2 parçası yanlara, bir parçası da üste olacak şekilde monte edip, masanızı oluşturabilirsiniz.

*Eski Kapı Görünümlü Kitaplık Yapmak
Eski kapılar, oldukça farklı kitaplık ve raf tasarımları için iyi bir arka plan olabilir. Odanızın bir köşesine ya da giriş salonunuza eski bir kapıyı sabitleyerek, üzerine birkaç rafı paralel bir şekilde monteleyin. Eski kapı arka planlı raflarınıza istediğiniz objeleri koyabilir, isterseniz kitaplık olarak da kullanabilirsiniz.

*Eski Kapıdan Yemek Masası Yapmak
Vintage ve farklı bir dekorasyon tarzından hoşlananlar için eski bir kapıyı güzel bir yemek masası haline dönüştürmek oldukça basittir. Kapıyı yatay bir şekilde kullanarak dört bir tarafına ayak montelemek, etrafına da ahşap sandalyeler koymak; oldukça farklı bir yemek masası tasarımı isteyenler için ideal görüntülerden birisi olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top