facebook
Anasayfa / Kendin Yap Fikirleri / Geri Dönüşüm Fikirleri: Bir Ampulden Neler Yapabilirsiniz?
Geri Dönüşüm Fikirleri: Bir Ampulden Neler Yapabilirsiniz?

Geri Dönüşüm Fikirleri: Bir Ampulden Neler Yapabilirsiniz?

Ev dekorasyonunda son dönemlerde geri-dönüşüm olarak nitelendirilen, farklı objeler kullanılarak ortaya bambaşka dekorasyon objelerinin çıkarıldığı yaratıcı ve farklı tasarımlar oldukça trend hale gelmiştir. Basit uygulamalar ve az malzeme ile oldukça farklı gözüken dekorasyon objelerine imza atacağınız geri-dönüşüm projelerinden birisi de ampuller aracılığı ile yapılan farklı tasarımlardır.

Peki, eski bir ampulle neler yapılabilir? Patlamış bir ampulü değiştirdiğinizde onu atmak yerine oldukça farklı ve şirin tasarımlar şeklinde geri kazandırmaya ne dersiniz? İşte size ampul ile yapılacak birbirinden farklı kendin-yap geri dönüşüm proje fikirleri

1.Ampulden Vazo Yapmak
Ampulden yapılacak geri dönüşüm projelerinden en ilginç olanlarından biri şüphesiz ki ampulden vazo yapmak fikridir. Bu uygulama için ihtiyacınız olan kullanmadığınız bir ampulün altından delik açarak, içindekini çıkarmak olacaktır. Sonrasında ampulün içine istediğiniz bitkileri koyabilir, kitaplıklarınızı ya da sehpalarınızı süsleyen farklı bir dekorasyon objesine imzanızı atabilirsiniz.

Eski Ampullerden Vazo Yapımı Kendin-Yap

2.Ampulden Tavan Süsü Yapmak
Ampulü geri dönüşüm ile evinize tekrar kazandırabileceğiniz en eğlenceli ve en renkli uygulamalardan birisi tavan süsleridir. Bu uygulama için ampulünüzü süslemeye yardımcı olacak birçok minik düğme, sim, renkli boyalar ve küçük objelere ihtiyacınız olabilir. Bu yardımcı malzemeler ile süslediğiniz ampulleri tavandan ve duvardan sarkıtabilir, hatta balkonlarınızı süslemede bile faydalanabilirsiniz.

Ampulleri DeğerlendirmeAmpullerle Geri Dönüşüm Ampulleri Değerlendirme

3.Ampulden Çocuk Odası İçin Süsler Yapın
Ampulleri renkli bir şekilde boyayarak çocukların odalarını renklendirecek hatta oyunlarına malzeme olabilecek çok güzel ve farklı tasarımlara imza atabilirsiniz. Ampulden penguenler yapmak, ampulleri boyayarak ufak araçlar elde etmek hatta ampullerin üzerine suratlar çizerek son dönemin emoji modasına ayak uydurmak, çocuk odasını renklendirecek fikirler arasındadır.

Eski Ampulden Süs YapımıEski Ampülden Penguen YapmakKendin Yap Ampül Projeleri

4.Ampulleri Dantel İle Kaplayın
Tüm dantel sevenler için oldukça güzel bir geri-dönüşüm fikri. Kullanmadığınız ampullerin içini simli su ile doldurup etrafını danteller ile kapladığınızda, ortaya hem renkli hem de çok farklı dekorasyon objeleri çıkacaktır.

7 Eski Ampüllerle Neler Yapılabilir

 

Bir yorum

  1. Serhat Çamlı

    Çöp sanılan eşyaları değerlendirmek önemli. İnsan akla gelmeyeni yapmaya çalışınca daha da mutlu oluyor bence..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top