facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Çocuk Odası Dekorasyonu / Genç Kız Odası Dekorasyonunda İncelikler
Genç Kız Odası Dekorasyonunda İncelikler

Genç Kız Odası Dekorasyonunda İncelikler

Her genç kızın hayalidir istediği gibi bir odaya sahip olmak. Peki bir genç kızın odası nasıl olmalı, mobilyalar hangileri seçilmeli, nasıl aksesuarlar kullanılmalı ve bir genç kızın odasında neler olmamalı? Hemen oldukça detayalı bir şekilde genç kız odası dekorasyonundaki inceliklere değinelim;

Pembe Genç Kız Odası

Oda Rengi
Bir genç kızın odasında siyah veya beyaz duvar rengi tercih edilmemelidir. Oldukça açık renkler genç kızların odasının hayalidir. Hem daha aydınlık, hem canlı görünmesi için açık renkler tercih etmelisiniz.

Genç Kız Odası Modelleri

Mobilya Seçimi ve Oda Rengi İle Uyumu
Genç kız odasında en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de seçilecek olan mobilyalar ile odanın renginin uyum içerisinde olmasıdır. Standart mobilyalar ve ahşap görünüme sahip olan mobilya tasarımları genç kızların odasında tercih edilmemelidir.

Genç Kız Odası Duvar Dekorasyonu

Desenli Duvar Kağıtları
Genç kız odasında canlılık ön planda olması gereken detaydır. Bu yüzden standartlıktan çıkarak renkli ve cıvıl cıvıl duvar kağıtlarını tercih etmelisiniz.

Genç Kız Odası

Aksesuar Kullanımı
Tamamen göze hitap eden aksesuarlar tercih etmelisiniz. Aksesuarlarınız hem mobilyalarınız ile uyumlu olmalı, hem de her baktığınızda veya odanıza biri girdiğinde dikkatini çekmeli. Yaşam tarzınıza hitap ede aksesuarlar ise inceliğin en uç noktasıdır. Örnek vermemiz gerekiyor ise müzik ile ilgileniyor ve müziksiz yapamıyorsanız şık bir plak genç kızın odasında dekorasyon olarak bütünlük sağlayacaktır.

Genç Kız Odaları

Aydınlatma
Genç kızların odada dikkat ettikleri noktalardan biri de ışıktır. Gün ışığını oldukça iyi kullanmanzı gerekir. Bununla birlikte aydınlatma için standart tavan lambaları yerine odanın dört bir yanına yerleştireceğiniz abajurlar ile aydınlatmayı sağlayabilirsiniz. Bu aydınlatma sistemi ile hem ışık sizi yormayacak, hem de daha sakin zaman geçirmenize yardımcı olacaktır.

Genç Kız Odası Aynası

Ayna
Genç kızların olmazsa olmaz eşyalarından biri aynadır. Ayna, bir genç kızın sürekli olarak karşısında zaman geçireceği eşya olur iken odanızın büyüklüğüne göre ister büyük bir ayna, isterseniz de küçük bir ayna tercih edebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top