facebook
Anasayfa / Ofis Dekorasyonu / Feng Shui ve Ofis Tasarımı
Feng Shui ve Ofis Tasarımı

Feng Shui ve Ofis Tasarımı

Günümüzün ortalama 8 veya 10 saatini ofiste geçiririz. Ofis tasarımı ve dizaynı da bu nedenle oldukça önemlidir.Hem kurumsal kimliğinizi yansıtırken hem de üretkenliğinizi arttıracak şekilde dizayn edilen ofisler, başarı getirecektir. Feng Shui ile dekorasyonun birlikteliği artık ofislerde de  üstünlük ve başarıyı getiren dekorasyon seçeneklerindendir. Feng Shui dekorasyonunda ofis tasarımı nasıl olur? İşte dikkat edilmesi gereken maddeler:

Ofislerde ilk olarak giriş kapısı önemlidir. Ofis kapısı direkt olarak başka bir kapıya bakmamalıdır. Kapı, karşı ofisin kapısıyla kesişmemelidir. Bu durum çatışmalara neden olabilir ve huzuru bozabilir. Ofis kapısı karşısında tuvalet veya mutfak kapısı bulunması iş kayıplarına sebep olur. Giriş kapısının uzun bir koridor sonunda olan ofisler tercih edilmemelidir. Çünkü bu tarz ofislerde yoğun ve hızlı chi akışı nedeniyle şanssızlıklar yaşanmaktadır. Ofiste ikinci olarak en önemli unsur masadır. Masanın,kişinin pozisyonuna göre olması gerekirken,masayı istediğiniz bir alana yerleştirme imkanına sahipseniz,masayı konumlandırdığınız yerin kişisel şanslı pusula alanınıza denk gelmesi size de büyük avantaj sağlayacaktır. Ofiste sırtı sağlam bir duvara yaslayabilecek bir tarzda masayı konumlandırmak destek enerjisini artırır.Eğer pencere ve kapıya sırtı dönmek tarzında konumlanılırsa güç kaybı veya başarısızlık kaçınılmaz olur. Eğer ofiste birkaç kişiye ait masalar varsa; direkt olarak karşılıklı konumlandırmaktan kaçınmalısınız çünkü çatışmalara ve anlaşmazlıklara sebep olmaktadır.

Muhasebe veya parayla ilgili bir departmanda çalışıyorsanız masanızı özellikle güneydoğuya,yönetici konumundaysanız masanızı Kuzeybatı yönüne, yaptığınız projenin takdir edilmesini istiyorsanız masanızı Güney yönüne yerleştirebilirsiniz. Ofis kesinlikle dağınık olmamalıdır ve masada kağıt veya dosya yığınları bulundurulmamalıdır.

Ofisi kişisel elemente ve yapılmakta olan işe göre dekorasyon etmek büyük şans getirir. Örneğin; kişisel elementiniz ağaç ise ofiste canlı bitkiler ve ahşap detaylar bulundurmak büyük fayda sağlamaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top