facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Salon Dekorasyonu / Evlerde Modern Şömine Dekorasyonları
Evlerde Modern Şömine Dekorasyonları

Evlerde Modern Şömine Dekorasyonları

Şömineler uzun yıllar öncesinde her evde ısınma amacıyla kullanılmaktaydı. Şehir yaşamlarında apartmanlaşmaya gidilmesinden sonra bu şömineler kullanılmamaya başlandı ve yerini soba, kalorifer gibi ısınma alternatiflerine bıraktı. Son zamanlarda ise modern tasarımlarıyla dekoratif amaçlı olarak yeniden gündeme gelmeye başladılar. Modern tasarıma sahip şöminelerin bir çok alternatif seçenekleri bulunmaktadır. Ev dekorasyonunda şıklık yaratan ve lüks bir ambiyans katan şömine dizaynlarını içeriğimizde inceleyebilirsiniz.

Elektrikli Şömineler 

İç mimarlar tarafından son dönemlerde sıkça tercih edilmektedir. Hem temiz hem de şık görüntüsüyle evlerinizde çok hoş ve sıcak bir atmosfer yaratıyor. Şömine kullanımı başlı başına bir lüksü çağırıştırdığı için evinizin dekorasyonuna da ekstra bir kalite katmaktadır. Elektrikli şömineler ile hem gerçek bir şömine görüntüsünü yakalamış hem de temiz bir kullanım imkanı sağlamış olursunuz.

elektrikli-somine

Yapay Şömineler

Yapay şöminelerde sırf dekoratif amacıyla sıkça tercih edilmeye başlandı. Gerçek bir yanan ateş görünümünde olan ancak, tamamen yapay olarak üretilen şömineler sadece dekorasyona şıklık katmaktadır. Şömine kullanımını tercih etmiyor ama dekorasyonunuzun da bir parçası olmasını istiyorsanız, yapay şömineleri tercih edebilirsiniz.

Taş Tasarımlı Klasik Şömineler

Şömine dekorasyonunda tamamen bir gerçeklik arıyorsanız, klasikleşen taş tasarımlı şömineleri tercih edebilirsiniz. Evinizde şömine kullanmak isterseniz öncelikle binanın buna uygun olup olmadığı incelenmelidir. Müstakil bir evde yaşıyorsanız, eviniz şömineye uygun hale getirilebilir ancak, apartman dairelerinde sonradan şömine eklemek çok kolay bir işlem değildir. Müstakil evler için ise, çok şık ve kullanılabilir şömine tasarımı yaptırma imkanına sahipsiniz. Soğuk kış günlerinde içinizi ısıtırken, nostaljik ambiyansıyla da içinize huzur vermesini sağlayabilirsiniz. Klasik şömineler, taş kaplama dizaynından oluşmaktadır. Şömine bacası da aynı şekilde doğal taşlardan yapılmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top