facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Evlerde Kumsal Esintisi: Deniz Kabukları İle Dekorasyon Fikirleri
Evlerde Kumsal Esintisi: Deniz Kabukları İle Dekorasyon Fikirleri

Evlerde Kumsal Esintisi: Deniz Kabukları İle Dekorasyon Fikirleri

Ev dekorasyonunda kış etkisinden yavaş yavaş sıyrılmaya başladığımız şu günlerde, 2016 yılının bahar ve yaz aylarında ev dekorasyon modasında en çok görülecek trendlere göz atmanın vakti de gelmiştir. Geçe yılın dekorasyon modasına damgasını vurduğu gibi, bu yılın yaz mevsimi dekorasyon modasına da damgasını vurmasına şimdiden kesin gözüyle bakılan marin tarzı dekorasyon, bu yazımızın odaklandığı konu olacaktır.

Evlerinizde sahil esintisi yaşatan ve hem ferah hem de şık bir ev dekorasyonuna imza atan marin tarzı dekorasyon nasıl oluşturulur? Marin tarzı bir ev dekorasyonunda en çok kullanılan malzeme nedir?

Üç Kural: Beyaz Renk, Mavi Renk Ve Deniz Kabuğu
Marin tarzı bir dekorasyonu evlerine taşımak isteyenler için olmazsa olmaz üç temel noktadan bahsetmek gerekir: beyaz renk, mavi renk ve deniz kabuğu. Beyaz ve mavi, yaz aylarının en çok kullanılan renkleridir. Beyaz ve mavinin bir arada kullanıldığı evler de, sahil kenarından bir esinti ve kumsal evi havası taşımaktadır. Bu sebeple marin tarzı bir ev dekore etmek istediğinizde; beyaz ve mavinin birlikteliğini kullanmanız en önemli kurallardan birisidir.

Dekorasyonda Harikalar Yaratın: Deniz Kabukları
Tatile gittiğinizde sahilde gördüğünüz deniz kabukları; marin tarzda dekore edilmiş bir ev için bulunmaz nimetlerden birisidir. Deniz kabukları, özellikle de yaratıcı fikirler ile oldukça farklı şekillerde kullanılabilir. Evlerde dekorasyon amaçlı birçok objeyi süslemeye yardımcı olan deniz kabukları ile hem az masraflı hem de oldukça şık duran dekorasyon objeleri yapabilirsiniz.

Eğer eski bir saksınız var ise, güçlü bir yapıştırıcı kullanarak deniz kabuklarını saksının etrafına yapıştırabilirsiniz. İsterseniz deniz kabuklarını renklendirebilirsiniz de…

Deniz kabuklarını değerlendirmenin en şık yöntemlerinden birisi de cam bir fanusun içine koyarak, zemini deniz kabukları ile doldurduğunuz fanusun içine mumlar koymaktır. Mum ve deniz kabukları, hem şık hem de oldukça sakin bir dekorasyon tarzı yaratacaktır.

Eski bir aynanız var ise, aynanın etrafını deniz kabukları ile kaplayarak aynanıza doğal bir çerçeve de oluşturabilirsiniz.

Bir yorum

  1. konya dekorasyon

    ben evde bu tarz şeylerle uğraşmayı çok seviyorum bloğunuzda bu açıdan çok güzel fikirler veriyor teşekkür ederim 🙂

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top