facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Evinizi Dekore Ederken Doğadan İlham Alın!
Evinizi Dekore Ederken Doğadan İlham Alın!

Evinizi Dekore Ederken Doğadan İlham Alın!

Ev dekorasyonunda, modern hayatın getirdiği betonlaşma ve yeşil alan azlığı gibi sebepler yüzünden, büyük şehirlerde yaşayan insanlar başta olmak üzere, doğal dekorasyona doğru bir dönüş vardır. İnsanların doğaya ilişkin özlemlerini dekorasyona yansıttığı doğal temalı dekorasyonlar son yıllarda ev dekorasyonunun en önemli trendleri arasında yer almıştır.

Ev dekorasyonunda doğal hava yaratmak istiyorsanız, hangi renkleri ve objeleri kullanmalısınız? İşte doğal temalı bir dekorasyonun olmazsa olmazları…

Bahçem Yok Diye Üzülmeyin: Yeşil Bitkiler
Ev dekorasyonunda doğal temalı bir hava yaratmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken evinizde yeşil yapraklı bitkilere yer vermek olacaktır. Yeşil bitkiler, yeşil desenler, yapraklar, ağaçlar ve çiçekler birlikte kullanılarak doğadan ilham alan dekorasyonlar, ev dekorasyonunda son dönemde en popüler uygulamalardan biri haline gelmiştir. İç mekân dekorasyonunda büyük yapraklı yeşil salon bitkileri ve ağaçları ev içerisinde kullanmak, doğal temalı bir dekorasyon için en uygun görüntülerden biridir.

İpucu: Eviniz büyük bir ev ise ve yeterli alanınız varsa; evinizde yeşil yapraklı bitkilere ek olarak ağaçları ve ahşap malzemeleri de kullanmanız mümkündür. Yeşil bitkilerin ve ağaçların birleşimi, evinizde özlediğiniz doğal havayı yaşatacaktır.

Ev İçinde Ağaç Yetiştirme Ev Dekorasyonunda Ağaçlar

Dekorasyon Objelerinde Tropikal Etki
Ev dekorasyonunda genel uygulamalar haricinde, küçük detaylarda da doğal temalı dekorasyon etkisi yaratabilirsiniz. Ev dekorasyonunda doğal temalı dekorasyon için kullanılacak en uygun desen ise tropikal desenler olacaktır. Tropikal desenleri; yastıklarda, ev tekstilinde, koltuklarda kısacası evinizin aklına gelecek her alanında görmek mümkündür. Duvar kâğıdı olarak da yaprak desenleri, bitkiler ve meyveler doğal temalı dekorasyon için uygun bir seçim olacaktır.

Doğadan ilham alan dekorasyon için yapmanız gerekenler aslında çok basit. Evinizde kapalı bahçeler, odanızda yapacağınız çiçek düzenlemeleri, minyatür ağaçlar, saksıda yetişebilecek her şey iç mekanda ev dekorasyonunuzu zenginleştirebilir.

Ev İçinde Kapalı Bahçe Oturma Odasında Bitkiler

Bir yorum

  1. çok beğendim kaşke evlerde böyle imkanlar yaratabilsek ama buldugumuz yere mobilya koyduğumuz için zor 😞

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top