facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Salon Dekorasyonu / Evimize Berjer Seçerken…
Evimize Berjer Seçerken…

Evimize Berjer Seçerken…

Son dönemde oturma alanlarının en gözde parçası berjerler olmuştur. Oturma odası dekorasyonu denildiğinde neredeyse herkesin aklına bir köşe yapmak fikri gelir. Bu köşe fikrini de en iyi uygulayan mobilyalar berjerlerdir. Berjer kullanımı, hem tamamlayıcı bir mobilya öğesi olarak hem de oturma alanlarına farklı bir hava katan dekorasyon aracı olarak son dönemlerin en çok kullanılan objelerinden birisidir.

Peki, berjer seçimi yapılırken hangi kriterlere dikkat etmek gerekir? Berjer seçimi nasıl yapılmalıdır? Dekorasyon tarzına uygun bir berjer nasıl seçilir?

Dekoratif Berjer Modelleri

Odanızın Tarzını Belirleyin
Berjer seçimi yaparken, ilk adımınız odanıza genel olarak hâkim olan dekorasyon tarzına karar vermeniz olacaktır. Odanızın genel dekorasyon tarzı modern ya da klasik ise, berjer modeli seçiminiz de buna göre değişecektir.

Berjer seçimi yaparken illa genel dekorasyon havasına sadık mı kalınmalıdır? Aslında hayır. Berjerler, oturma odalarında ters köşe yaparak farklı alanlar oluşturmak için ideal bir araçtır. Modern tarzda dekore edilen bir oturma alanında vintage etkisinde bir berjer seçimi yaparak, genel dekorasyon havasından farklı bir köşe yaratmanız mümkündür.

Çapraz Ayaklı Berjer Berjerler

Retro Severler Buraya: Çapraz Ayaklı Berjerler
Dekorasyonda retro bir akım sevenlerdenseniz, berjer seçiminde de çapraz ayaklı berjer modellerine yer vermelisiniz. Çapraz ayaklı berjer modelleri, evinizde yaratmak istediğiniz retro havayı güçlendirecek en ideal seçimdir. Seçeceğiniz çapraz ayaklı berjerin rengine karar verirken; retro renklerden yana tercihinizi kullanmalısınız. Vintage yeşiller, bordolar, mürdümler ya da daha modern olmasını isterseniz pastel renkler, çapraz ayaklı berjer dekorasyonunda oldukça güzel duracak seçimlerdir.

Berjer Metal Ayaklı Berjerler

Sezonun Modası: Metal Destekli Berjerler
Son dönemde metal renkler ve hatta metalin kendisi, iç mekân dekorasyonunu zenginleştiren dekorasyon uygulamalarından birisidir. Modern dekorasyon trendi ile birlikte kullanılan metal ayaklı berjerler, klasik berjer anlayışına bir alternatif olabilecek, modern dekorasyon tarzını da destekleyecek en güzel seçimlerden birisidir.

Huzurlu Köşeler: Pastel Berjerler
Son zamanlarda modern hayatın koşturmacasından bunalan modern dünya insanı, evlerinde kendilerine ait köşeler oluşturarak; bu köşelerde sakinleşmek ve huzur bulmak istemektedir. Bu köşeleri oluştururken başvurdukları araç ise berjerler olmaktadır. Bu tarz bir köşe oluşturmak istediğinizde berjer rengini pastel renklerde seçerek, berjerinizi güzel bir aydınlatma ve yanına minik bir sehpa ile destekleyebilirsiniz.

Bir yorum

  1. Keşke bu güzel paylaşımları bulabileceğimiz yerler olsa. :/

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top