facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Ev Dekorasyonu İçin Stil Seçimi
Ev Dekorasyonu İçin Stil Seçimi

Ev Dekorasyonu İçin Stil Seçimi

Ev dekorasyonu birçok kişi için hem zevkleri hem de bütçeyi ilgilendiren bir durumdur. Dekorasyona karar verdiyseniz zevkinizi yansıtan ve evinizle uyumlu bir stil oluşturmanın zamanı. Sizleri bu yazımızda ev dekorasyonu için stil seçimi konusunda bilgiler sunarak biraz da olsa yükünüzü hafifletmeye çalışacağız. Ev dekorasyonu stillerini tanıyarak işe başlayabilirsiniz;

  • Modern stil ev dekorasyonu: Modern stil sadeliği ve zarafeti ön plana çıkaran bir akım olarak Minimalizm etkisine dayanmaktadır. Modern stilde iç mekanda gereksiz eşyalara ve fazlalıklara yer yoktur. Mekanda daha çok ihtiyaç duyulan eşyalar kullanılarak genişlik yaratmak hedeflenir. Bol ışık, sadelik ve ferahlığın birleşimi ile yaratılan modern stil ev dekorasyonu tamamen modern yaşamın etkilerinden esinlenir. Modern stil ev dekorasyonu daha çok doğal malzemeler kullanılarak kaliteli tasarımlardan oluşur. Evinizde modern stili yansıtmak istiyorsanız dekorasyona hakim renk beyazdır. Beyaz tonları ile birlikte nötr renkler, kahverengi, nude, gri ve bej gibi renkler de sıkça kullanılır. Ayrıca siyahın asi bir tarz olarak modern stil içerisinde kullanıldığını söylememiz de mümkün. Beyaz ile uyumlu bir kontrast yaratmak için kırmızı, mavi, turuncu, yeşil ve pembe gibi canlı tonlar da kullanılabilir.
  • Geleneksel stil ev dekorasyonu: Modern stilin sadeliği ve soğukluğu size uygun değilse, eski yaşam tarzlarını yansıtan şık, pahalı zevkler ve geleneksel tarzların kullanıldığı bu stili tercih edebilirsiniz. Ahşap mobilyalar, gömme dolaplar, Fransız kapılar ve eskiye dair şık aksesuarlar geleneksel ev stili tarzını yansıtmanızı sağlayacaktır. Koyu renk cilalı ahşap yüzeyler, abartılı süslemeler ve el oyması mobilyalar sizi geleneksel bir tarza sürükleyecektir. Geleneksel ev stilinde antika eşyalar ve klasik mobilyalar oldukça şık bir dekorasyon oluşturmaktadır. Renk olarak ise önerimiz sıcak kahverengi tonları, kemik rengi, bej, fildişi, koyu yeşil ve bordo tonlar geleneksel stile oldukça uygundur.
  • Kır evi stili dekorasyon: Şu ana kadar bahsettiğimiz iki stilinde ötesinde doğayla iç içe sıcacık ve samimi bir stil yaratmak istiyorsanız kır evi tam size göre. Doğaya uygun, günlük yaşamda rahatça kullanılabilecek sıcak bir tasarım yaratabileceğiniz ev dekorasyonudur. Konforlu mobilyalar ve antikalarla rahatça süsleyebileceğiniz evinizde beyaz, yeşil, sarı, kırmızı ve mavi tonlarını tercih edebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top