facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Yatak Odası Dekorasyonu / Ebeveyn Yatak Odaları İçin Dekorasyon Önerileri
Ebeveyn Yatak Odaları İçin Dekorasyon Önerileri

Ebeveyn Yatak Odaları İçin Dekorasyon Önerileri

Ebeveyn Yatak Odaları İçin Dekorasyon Önerileri

Uyku, hepimizin yaşamı için hayati öneme sahip unsurlardan biri olduğundan, çoğunlukla yatak odaları özen gösterdiğimiz alanlar arasında yer almaktadır. Hele ki ebeveynler için evin gürültüsünden kurtulmak, günün sonunda kendi özel alanlarına çekilmek gibi bir önemi de olduğundan, yatak odaları daha kıymetli alanlardır. Hal böyle olunca, ebeveyn yatak odaları için ne gibi düzenlemeler yapılabileceği konusunda fikirler vermek istedik. Hadi gelin şimdi, yatak odaları için nasıl dekorasyon önerileri verebileceğimize yakından bakalım.

Gösterişten Çok, Rahatlık

ebeveynler-icin-yatak-odalari

Uykunun insan yaşamındaki öneminden kısaca bahsetmiştik. Bu başlığı bunu kanıtlar nitelikte rahatlığın önemi üzerinde durarak doldurmak istiyoruz. Çünkü gösterişli ve şık yatak odaları, rahatlık unsurunu da barındırmadığı sürece, bizim için hem kullanışlı olmayacak hem de sağlıklı olmayacaktır. Bu nedenle yatak odası ve yatak seçimlerinizde şekilden çok niteliğe, gösterişten çok rahatlığa önem vermelisiniz. Bu konuda özellikle ortopedik yatak seçimi vücut sağlığınız için önemli bir tercih olacaktır.

 

Nefes Alabileceğiniz Alanlar Yaratın

modern-yatak-odasi

Mümkün olduğunca yatak odanızda az eşya kullanımına özen gösterin. Eşya kalabalığı size boğucu bir ortam yaratacağından huzurlu uykular uyumanıza engel olabilir. Yine aynı nedenden ötürü, gardırobunuzu yatağınıza mümkün oldukça uzak bir yere kurmaya çalışın. Çünkü gardıroplar odayı daralttığı ve çoğunlukla baskı hissi doğurduğu için, yatarken başınızın ucunda olması rahatsızlık yaratabilir. Son olarak yatak odanızı boğucu kılmamak için renk karmaşasından uzak durun ve 2 ya da 3 rengin hakim olduğu dekorasyonları tercih edin.

 

Loş Ortam İyi Uyku

los-yatak-odasi

Ebeveyn yatak odaları için bir başka dekorasyon önerisi, uyku zamanı loş ortam tercih edilmesidir. Bunu zayıf ışıklı birkaç abajurla sağlayabileceğiniz gibi renkli led ışıklı yatak başlığıyla da sağlayabilirsiniz. Ayrıca koyu renkli perde tercihi de, dışarıdan gelen istenmeyen ışıklarla mücadelede size son derece yardımcı olacaktır. Uykunuzun bölünmesinden hoşlanmıyorsanız, bu tavsiyeler oldukça işinize yarayacaktır.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top