facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Düzenli bir Antre için Dekorasyon Örnekleri
Düzenli bir Antre için Dekorasyon Örnekleri

Düzenli bir Antre için Dekorasyon Örnekleri

Antreler, evin giriş bölümleri olduğu için ilk izlenimi oluşturmakta büyük önem taşımaktadır. Düzenli bir hayatı ve ev dekorasyonunu seviyorsanız, ilk iş olarak antrenizi düzenlemelisiniz. Antre düzenlemesi için gerekli olan raf, dolap vb. eşyalar ile çok hoş görünen ve derli toplu bir antre dizaynı elde edebilirsiniz. Aşağıda yer verdiğimiz antre dizayn örneklerinden fikirler ve ilham alarak, siz de kendi antrenizi dizayn edebilirsiniz. Antre dekorasyonu yaparken, diğer odaların dekorasyonu ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Duvar dekorları oluşturun

Antreler genellikle dar ve küçük olan alanlardır. Bu yüzden, antre dekorasyonu yaparken duvarları kullanmaya özen göstermelisiniz. Duvar dekorasyonu ile yerden tasarruf edebilir ve işlevselliği bakımından da çok iyi dizaynlar elde edebilirsiniz. Duvarlarda oluşturacağınız raf, askı, dolap vb. dekorlar ile çok kullanışlı bir antre dizaynı yapabilirsiniz.

antre-duvar-dekorasyonu

Işıklandırma ile atmosferi değiştirin

Bölgesel ışıklandırmalar ile odalara farklı bir ambiyans katılabilmektedir. Antre dizaynında da çeşitli led ışıklandırmalardan faydalanabilirsiniz. Antrede yer verdiğiniz dekoratif objeleri ön plana çıkaran bir ışıklandırma planı oluşturabilirsiniz. Antrelerde sarı renkli ışık tercih etmeniz önerilmektedir.

antre-aydinlatma-ornekleri

Çok amaçlı mobilyalar

Küçük alanları en iyi şekilde değerlendirmenize katkı sağlayan fonksiyonel mobilyaları, antre dizaynında da kullanabilirsiniz. Oturma ihtiyacı ile depolama ihtiyacının aynı anda karşılandığı mobilyalar en çok tercih edilenlerdir.

cok-amacli-fonksiyonel-mobilyalar

Kütüphane ve sergileme alanı

Evinizdeki kitapların ve dekoratif objelerin sergilendiği bir alan oluşturarak, büyüleyici bir giriş yapabilirsiniz. Antrelerde kullanılan kütüphane tasarımları arasından sizin zevkinize uygun olanı mutlaka bulabilirsiniz.

koridor-antre-kutuphane-kitaplik-dizayni

Kara tahta ile farklı bir giriş

Antre dekorasyonu için şaşırtıcı ve bir o kadar dikkat çekici bir dizayn önerimiz var. Kara tahta tasarımlarını son zamanlarda sıkça görür olduk. Mutfaklardan antrelere kadar bir çok alanda kullanabileceğiniz kara tahtalar ile farklı bir dizayn oluşturabilirsiniz.

kara-tahta-antre-dekorasyon-fikirleri

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top