facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Dikdörtgen Salonlar Nasıl Dekore Edilmeli?
Dikdörtgen Salonlar Nasıl Dekore Edilmeli?

Dikdörtgen Salonlar Nasıl Dekore Edilmeli?

Ev dekorasyonunda kişiyi en çok zorlayan salon dekorasyonudur. Hele birde salon dikdörtgense işin içinden çıkılamaz. Masa ne tarafta olmalı, koltuk ne tarafa konulmalı, sehpa nerede durmalı gibi soruların cevabı oldukça zordur.
Salon dekorasyonunda sizi hiç yormayan salonlar L salonlardır. Dikdörtgen salonların dekorasyonu ise tam bir işkencedir. En çok yapılan hata da koltukların tren gibi art arta dizilmesidir. Bu salonun ahengini tamamen bozarak kasvetli bir hava verir.
Dikdörtgen Oturma Odası Dekorasyonu
Dikdörtgen Salonlar Nasıl Dekore Edilmeli?
En temel bilgi, koltukların tren gibi sıralanmamasıdır. Bunun yapmak yerine televizyonun tam karşısına üçlü koltuğu, yanlara ise ikili ve berjer koltuğu yerleştirebilirsiniz.
Yemek masası kesinlikle mutfağa ve kapıya yakın konumlandırılmalıdır. Servis sırasında rahatlık açısından bu kesin kuraldır.
Yemek masası için oval köşelere sahip dikdörtgen bir masa kullanılırsa salonunuz daha şık görünecektir.
Salon Dekorasyonu Örnekleri
Her bölgede olduğu gibi dikdörtgen salon dekorasyonunda da aynaların yeri çok önemlidir. Salonun enine yerleştirilecek bir ayna, ortama genişlik ve derinlik hissi verecektir.
Dikdörtgen salonlar için en ideal sehpa ise elips şeklindeki sehpalar olacaktır. Elips şeklindeki sehpalardan hoşlanmıyorsanız zigon sehpalar imdadınıza yetişecektir. Zigonları berjer aralarında şık bir şekilde kullanabilirsiniz.
Dikdörtgen salonunuzda yemek masası ve orta sehpa altında halı kullanmanız gerekir. Bunu istemeyenlerdenseniz kilim kullanabilirsiniz.
Salon Dekorasyonu
Dikdörtgen salonda aydınlatma mümkünse iki yerden olmalıdır. Bir tanesi yemek masasının, diğeri koltuk takımının üstüne gelecek şekilde yerleştirilmelidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top