facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Dekoratif Kitaplık Modelleri
Dekoratif Kitaplık Modelleri

Dekoratif Kitaplık Modelleri

Kitaplık oluşturmak için fikirleriniz var ve önünüzdeki seçenekler arasında en akla gelen fikirler sizin için sıradan ise yazımızın devamında özel bazı tüyoları okumanızda fayda var demektir. Çok sayıda kitabınız var ve yan yana sık aralıklarla dizmek bana uygun değil, farklı kitaplık modelleri arıyorum diyorsanız hemen detaylara geçelim.

Yüksek Tavanlı Odalarınıza Neler Yapabilirsiniz?
Bazı odalarınızın yüksekliği bir kat merdiven oluşturmak için uygun ise zeminden tavana kadar kitaplık fikri ile başlayalım. Üst kata rahat koltukların eklenmesi, kitap okuma lambası ve özenle hazırlanmış rafların döşenmesi uygun olabilir. Tavan yüksekliği pek yeterli değilse birkaç basamaklı merdiveni raflara ulaşmak için kullanabilirsiniz. Su boruları görünümlü raflara kitaplarınızı dizmeye ne dersiniz? Elbette buradaki amaç dekoratif bir görünüm elde etmek, oradaki kitaplar genelde okunan ve tekrar okunmak istenmeyen özellikli olmasına dikkat edin.

Aykırı Kitaplık Önerileri
Tavandan sarkıtılan zincir bir halat ile en üstteki noktalardan, zemine kadar olan bölgedeki kitapları rahatça okuyabileceğiniz gibi, geniş bir kuş kafesi içerisine de kitapları dizebilirsiniz. Bazı kitapların dikkat çekmesi istenir ve askılıklara bağladığınız ip ile kitapları sarkıtabilirsiniz. Raflar, kimilerine göre fazlalıktır. Bazı tasarımcılar, duvara çakılan sağlam birkaç metal ile sadece kitapların görünmesini başardılar. Geniş bir kitaplık için duvarın büyük bölümünün yıkılması yerine, birkaç tane tablo için yeterli boşluğun üretilmesi ve kitapların yerleştirilmesi mümkün olan modeller önemli birkaç kitabı kullanmak için caziptir.

Aranması Gereken Kriter Nedir?
Çok sayıda kitaba sahipseniz, belli kategorilere ayırmanız ve aradığınız zaman hemen bulabilmenizdir. Bunun için kitap sayınızın yeterli olabileceği rafların üretilmesi ve dekorasyondan bir miktar vazgeçip klasik mimariye dönmeniz gerekir. Kitaplarınızın sayısı çok değil yada az ise daha çok rafları azaltmak, dekorasyona önem vermek, gerekirse koltuğunuzun hemen altında yer alacak kadar yakınınızda kitaplarınızın bulunmasına dikkat ediniz. Duvarların taş görünümlü olması, şömine ateşi etrafına yerleştirilmiş birkaç ufak kitap rafı ve kahvenizin yudumlayarak, kitapların arasında kaybolma fikri sizlere de cazip geliyor mu? Galerimizde daha fazla öneri bulabilirsiniz.

3 yorum

  1. Nasıl satınalabilirim?

  2. Şükrü GÜVEN

    Merhabalar,
    9 nolu resimde gözüken ağaç kitaplıktan yaptırmak istiyoruz. Duvarımız 2,40 cm eninde 2,50 cm yüksekliğinde. Fiyat ve yapım süresi için bilgi verebilirseniz seviniriz. İyi çalışmalar…

    Şükrü GÜVEN
    5323671007

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top