facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Dekorasyonunuzu nasıl tamamlarsınız?
Dekorasyonunuzu nasıl tamamlarsınız?

Dekorasyonunuzu nasıl tamamlarsınız?

Evinizin bir odasını dekore ettiniz fakat sanki bir şeyleri atlamışsınız gibi bir his mi taşıyor ve ne olduğunu anlayamıyor musunuz?
Aşağıdaki ipuçlarını birer yapılacaklar listesi olarak kullanabilir ve nerede hata yaptığınızı ya da neler yapmanız gerektiğini daha iyi öğrenebilirsiniz.

Beyaz Salon Dekorasyonu

 1. Tamamen beyaz ya da tamamen krem renkteki odalar evinize sanki hastane gibi ya da cansız bir hava katabilir. Fakat neyse ki bu renk tekdüzeliğini farklı renkteki aksesuarlar, koltuklar ya da tablolar ile giderebilirsiniz.
 2. Evinizin tek eksiği biraz yeşillik olabilir ve birkaç saksı çiçek evinizde harikalar yaratacak bir potansiyele sahiptir. Ağaç yapısına sahip olan uzun bitkiler son derece şık olurken, masalarınızda vazo içerisinde süs bitkileri de yetiştirebilirsiniz.
 3. Eğer odanızda herhangi bir şeyin eksik olduğunu düşünüyorsanız sadece siyah eklentiler yapın.
  Bu ister bir çeşit mobilya, ister fotoğraf ya da resim olsun, odadaki tek düzeliği yok eder ve dikkatleri üzerine çekerek bir çeşit odak noktası oluşturur.
  Mobilya
 4. Doku ekleyin:
  Böylelikle odanızda ilgi çekici bir katman oluşturmuş ve pastel renklerin üzerine parlaklık eklemiş olursunuz. Örneğin kanepelerinizin üzerindeki yastıklar ya da halılar istediğiniz çekicilikte değilse herhangi bir beğendiğiniz kılıf ya da örtü odanızın tüm havasını değiştirir.
 5. Kitapların gücünden faydalanın:
  İster salonunuzdaki kahve sehpasında olsun, isterseniz de mutfağınızdaki yemek masasında, içerisinde kitap bulunmayan bir oda dekoratif açıdan asla tamamlanmış sayılmaz.
  Bunun için hırslı bir kitap okuyucusu olmanız ya da kitaplığınızı kitaplar ile doldurmanız gerekmez. Sadece birkaç kitabı iyi bir gösteri objesi olarak kullanın. Üstelik bu sayede öne çıkartmak istediğiniz objelere de yükseklik kazandırabilirsiniz.

Kişisellik katın:
Eğer odanız sanki bir mobilya mağazası hissi veriyorsa, evinizde kendinize ya da ailenize ait kişisellik bulunmuyor demektir.
Odalarınızda orada kimin yaşadığına dair çarpıcı yansımalar bulunmalıdır. Yani ailenizin hobilerini ve ilgi alanlarını anlamaya çalışın ya da birlikte yaptığınız seyahatlere ait aksesuarları odanıza ekleyin.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top