facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Dekorasyonun Gizli Güçleri; Varak Aynalar
Dekorasyonun Gizli Güçleri; Varak Aynalar

Dekorasyonun Gizli Güçleri; Varak Aynalar

Tarihi Osmanlı Dönemine dek uzanan, dekorasyon dünyasının asil şıklığı olarak bilinen varak, aynalarda özellikle kullanılan bir detaydır.

Varaklı aynalar ile dekorasyonda nasıl kullanılabileceğine göz atalım.

Altın Varaklı Aynalar
Piyasada son derece hoş modelleri yer alan altın varaklı aynalar,yapımı incelik ve detay isteyen modellerdir. Ancak  bu emeğe değmekte ve altın varak, aynalara harika bir gösteriş katmaktadır. Piyasada diğer türlere göre biraz daha maddiyatı yüksek altın varaklı aynalar, salonlarda dekoratif amaçlı kullanılabilir. Altın  varaklı aynalar, form olarak gösterişli olduğundan duvarda tek başına ya da simetrik tablo modelleri ile kullanılabilir. Büfe aynası olarak da üç boyutlu beş parçalı altın varaklı ayna modelleri rahatlıkla kullanılabilir.

Modern Varak Ayna

Gümüş Varaklı Aynalar
Gümüş varaklı aynalar, hem şık hem de biraz daha spor bir etki yaratmaktadır. Bu sebeple hollerde ya da yatak odalarında tercih edilebileceği gibi banyolarda da rahatlıkla kullanılabilir. Büyük form gümüş varaklı aynalar, makyaj masasında oldukça zarif durmaktadır.

Taramalı Varak Aynalar
Taramalı ve oval varak aynalar mekanda genişlik etkisi yaratan modellerdir. Dar salonlarda geniş formları tercih edilebilir. Antre ya da hollerde dar formlarda yuvarlar taraklı varak aynalar, mekana yumuşak bir etki katacaktır.

Süslü, Desenli, Renkli, Varak Aynalar
Varak ayna modelleri, bir hayli geniştir. Süslü ve desenli formları oldukça estetik durmaktadır. Pembe gibi renkleri mekanlarda fenimen dekor etkisi yaratırken, koyu renkler açık mobilyalarla uyumlu durmaktadır.

Üç Boyutlu Detaylı Varak Aynalar
Dekorasyonda üc boyut trendleri, varak aynalarda da oldukça başarılı olarak kullanılmaktadır. Çerçevelerde heykelciklerin  kullanıldığı varak aynalar, mekanlarda fenimen etkiler yaratabildiği gibi, romantik dekorlara uygun modellerde üç boyutlu varak aynalarda bulunabilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top