facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Dekorasyonda Siyah-Yeşil Renk Birlikteliği
Dekorasyonda Siyah-Yeşil Renk Birlikteliği

Dekorasyonda Siyah-Yeşil Renk Birlikteliği

Ev dekorasyonunda birlikte kullanılan renklere baktığımızda genelde artık klasik haline gelmiş renk tonlarının tercih edildiğini görmekteyiz. Bu sebeple neredeyse birbirinin aynısı olan ev dekorasyonları ortaya çıkmakta, farklı seçimler biraz cesurca gözükmektedir. Fakat ev dekorasyonunda farklı renkleri bir arada kullanmak, hem farklı hem de tarz bir ev dekorasyonuna imkân sağlayacaktır.

Farklı renk birliktelikleri arayanlar için modern dekorasyonda son dönemin en gözde renk ikilisine göz atabiliriz: siyah ve yeşil.

Siyah Yeşil Oturma Odası Yeşil Salon Takımı

Siyah ve yeşil birlikteliği, kimine göre iki koyu rengin bir araya gelmesinden doğan aşırı bir karamsarlık gibi gözükse de; aslında bu iki renk doğru kullanıldığında şık ve tarz mekânlar oluşturacaktır. Ev dekorasyonunda bir arada pek kullanılmayan bu iki rengi, doğru bir dekorasyon tarzı ile kullanarak evinizde oldukça şık bir tarz yaratabilirsiniz.

İşte siyah ve yeşil renkleri bir arada kullanma sanatı…

Yeşil Siyah Yatak Odası Yeşil Siyah Yatak Odası Dekorasyonu

Yeşilin Doğal Ve Sakin Tonu-Siyah
Siyah özellikle modern dekorasyonda kullanılan oldukça net bir renktir. Bu rengi yeşil gibi iddialı bir renk ile kullanmak kimine göre oldukça iddialı gözükse de, yeşilin tonu doğru seçildiğinde ortaya hem modern hem de yeşilin etkisi ile sakin bir dekorasyon tarzı çıkacaktır. Bu sebeple yeşilin parlak ve canlı tonlarının yanı sıra, pastel ve sakin tonlarını kullanmak daha isabetli bir karardır.

Denge Kuralını Unutmayalım
Siyah ve yeşil gibi iki baskın rengi ev dekorasyonunda kullanmaktan çekinenler için devreye üçüncü bir yardımcı rengi koyarak, dekorasyonda denge kuralını uygulamak mantıklıdır. Siyah ve yeşil birlikteliğine yakışan en güzel üçüncü renk ise beyazdır. Beyaz rengin parlaklığı ortama ışık da katacak ve siyah ile yeşilin karanlığını kıracaktır.

Yemek Odasında Farklılık İsteyenlere
Siyah ve yeşil rengi birlikte kullanılan en güzel alanlardan birisi de yemek odalarıdır. Siyah bir yemek odasında tercih edilen yeşil sandalyeler ile hem modern hem de iddialı bir dekorasyon tarzı ortaya konulabilir.

Siyah Yemek Odası TakımıYeşil Siyah Yemek Odası Takımı Yeşil Siyah Yemek Odası

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top