facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Dekorasyonda Şamdan Kullanımının İncelikleri
Dekorasyonda Şamdan Kullanımının İncelikleri

Dekorasyonda Şamdan Kullanımının İncelikleri

Şamdanlar, zarif modelleri ile dekorasyonda balkon ya da bahçe tasarımından salon ve oturma odalarına kadar değişik mekanlarda kullanılabiliyor.

Şamdan dekoratif olarak; vazo, mum, çiçek gibi klasik çizgilerden sıkılanlar için iyi bir alternatif. Ancak dekorda şamdan kullanımı bazı incelikler istiyor.

Pirinç Şamdan Otantik ve Mistik Dekorun Aksesuarıdır
Son moda çizgileriyle dayayıp döşediğiniz modern bir mekanda klasik pirinç bir şamdan sırıtacaktır. Antika havası veren, eskilerin çizgilerini andıran pirinç şamdanlar yerine modern tasarımlar tercih edilmelidir. Modern salonlarda renkli camın kullanıldığı modeller, krom ya da sarı metal malzemeler, salonunuza asil bir hava katacaktır.

Mistik ya da Otantik Mekanlarda Şamdana Mutlaka Yer Verin
Şamdan, günümüzde modern konseptlerle çok değişik tasarımlarda yeniden yorumlanmış olsa da klasik şamdanlarda -her zaman- otantik bir çizgi vardır. Metal, pirinç, üç kollu şamdanlar mistik ya da otantik mekanların tamamlayıcısı olmaya devam ediyor. Eğer günümüzün son trendleri arasında yer alan otantik mekan anlayışında bir dekor yaratmak istiyorsanız, antika bir şamdan işinizi  fazlasıyla görecektir.

Abajur Yerine Şamdan Kullanın
Eğer dekorasyonda klasik çizgilerin dışına çıkmayı seviyorsanız komodininiz üzerinde abajur yerine şandan kullanabilirsiniz. Sade ve açık renk bir yatak odası konseptinizde kırmızı cam mumlukları olan hoş bir şamdan çok yakışacaktır. Renkli dizayn edilmiş, canlı bir oturma odası dekorasyonu pirinç şamdanların koyu renklerle ve modern tarzda yorumlandığı modelleri ile tamamlanabilir.

Krom Şamdan Modellerine Göz Atın
Ev dekorunuza değişik bir hava katmak mı istiyorsunuz? O zaman son birkaç sezondur bir hayli revaçta olan krom kaplama modern şamdan modellerine bir göz atmanızda fayda var. Dekorunuza kapacağınız zarif ve modern bir krom şamdan mükemmel bir dokunuş olacaktır!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top