facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Dekorasyonda Sadeliğin Önemi
Dekorasyonda Sadeliğin Önemi

Dekorasyonda Sadeliğin Önemi

Klasik stil yerine modernist tarzlar belirleyin ama sadeliği ön plana çıkaracak dekorlara özen gösterin. Patch work (kırk yama) stilini çok küçük eşyalarda (örneğin peluş ve yastıklarda) kullanın.

Salonda desenli güneşlik perdeler yerine grinin düz ve etkin bir rengini kullanın ve evinize daha nötr bir hava katın. Bir demet taze çiçek bulundurarak samimiyeti bir nebze daha arttırın.

Patchwork Koltuk Tasarımı

Maskülenlik Banyolara Kadar Girdi
Banyo için siyah beyaz ve geometrik desenli kilimler ve halılar tercih edin. İskandinav stilinin sofistike maskülenliğini banyonuzda hissettirin. Asil bir görüntünün yanında yalın bir sadelik de elde edersiniz.

Derin Işık
Klasik avize fikrinden uzaklaşın, yatak odası için bile önermiyoruz. Minimalist, derin ışıklı ve modern bir abajur seçin ve dekorasyonun kendini hissettirmesine yardımcı olun. Tüm dekorasyon elemanları bol ışıklı ortamlarda daha reel izlenimler bırakırlar. Bunun bilincinde olun ve görkemlerinin açığa çıkmasını sağlayın. Abajurların üstlerine ve çaprazlarına şekilli aynalar yerleştirerek hem  ışık yoğunluğunu arttırın hem de dekor ve tasarruf sağlayın.

Ev Dekorasyonu

Sadelikteki Asaleti Yakalayın
Duvar boyalarında açık tonlu renkler belirleyin. İki renk de kullanabilirsiniz. Pastel yerine canlı renkleri, duvar kâğıdı kullanacaksanız desensiz modelleri tercih edin. Bırakın duvarlarınız nötr kalsın, siz kendinizi dekorasyonun diğer renkleri ve motifleriyle ifade edin. Sadelikteki asalete dikkat çekin. Tamamen minimalist yaklaşımlar içinde olmak yerine minimalizmi maksimalizmin biraz daha soft olan tarzlarından biriyle (mesela rococo stili )ve nispeten daha küçük yorumlarıyla harmanlayıp hem sadeliği hem de hem de farklılık yaratan bir kombinasyon görselliği yakalayabilirsiniz.

Yatak Odasına Pozitif Etkiler
Yatak odasında renkler
in yarattığı pozitif etkiler, duvarın ana renk olarak belirlenip nevresimlerle ikinci rengin entegre edilmesi şeklinde elde edilebilmektedir. Uygulanan çift renklilik ile yakalanan kombinasyon, çift renkliliğin uyumu ile alakalıdır. Açık gri ya da kırmızı bir duvar için beyaz ve tonları iyi bir seçim olabilir ama fuşya için pembe ile kombinlemek biraz daha iddialı bir tercih. Şampanyaya karşı kontrast kırmızı ile mümkünken daha ağır duran bir yeşil ton için önerim turuncu olabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top