facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Dekorasyonda Mix and Match Modası
Dekorasyonda Mix and Match Modası

Dekorasyonda Mix and Match Modası

Ev dekorasyonunda modern bir tarz yaratmak isteyenler ve farklı olan dekorasyon fikirlerine ilgi duyanlar için güzel bir dekorasyon tavsiyemiz var: mix and match. ‘Karıştır ve yakıştır’ olarak da tanımlayabileceğimiz bu akım; hem moda dünyasına hem de dekorasyon dünyasına damga vuran bir akım olmuştur. Bu akıma ev dekorasyonunda yer vermek isteyenler; renkleri karıştırıp bir arada kullanabileceği gibi, desenleri de karıştırıp bir arada kullanabilirler. Bu yazımızda da kuralları ve kalıpları kırarak tamamen özgür ve yaratıcılıkla beslenen bir dünyaya merhaba diyeceğiz. Farklı desenleri bir arada kullanarak hem modern hem de oldukça farklı bir dekorasyon tarzı yaratıp, özgür alanlar elde etmiş olacağız.

ZİKZAK DESENİNE YER AÇIN
Zikzak deseni, ev dekorasyonunda özgürce kullanabileceğimiz desenlerden biridir. Diğer desenler ile de iyi bir uyum sağlayan zikzak deseni; son dönemde moda olan modern ve pop-art dekorasyon tarzını da güçlendiren bir desendir. Siyah-beyaz zikzak deseni özellikle de canlı renkler ile eğlenceli bir dekorasyona imza atacağı gibi; aynı renklerde puantiye deseni ile de iyi bir uyum yakalayacaktır.

İpucu: Şal deseni bu sene oldukça moda bir desendir. Şal desenine uyum sağlayan en iyi desenlerden biri de zikzak desenidir. Kış sezonuna yaklaştığımız şu günlerde; şal deseni dekorasyon için iyi bir tercih olacaktır.

HEM COUNTRY HEM MODERN
Evinizde hem counrty ve nostaljik bir dokunuş yapmak; hem de modern dekorasyon tarzından kopmamak için güzel bir mix and match önerisi: çiçek deseni ve çizgi deseni. Bu birliktelikte çiçek deseni size counrty ve nostaljik  dekorasyon tarzını anımsatırken çizgi deseninin düz hatları da modern ve minimalistik bir dekorasyon tarzına göz kırpmaktadır. Çiçek deseni son dönemde ev dekorasyon modasında da artan bir ilgi ile kullanılmaktadır. Küçük ayrıntılarda ve objelerde bile olsa çiçek desenine yer vermek; evinizde aydınlık ve ferah bir dekorasyon yaratacaktır.

Çiçek deseni-çizgi deseni birlikteliğinde; çizgi desenini küçük boyutta tercih etmeniz çiçek desenin ön plana çıkarırken; çiçek desenine ayrıntılarda yer vermek çizgi desenine odaklanmayı sağlayacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top