facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Dekorasyonda Doğrular ve Yanlışlar
Dekorasyonda Doğrular ve Yanlışlar

Dekorasyonda Doğrular ve Yanlışlar

Dekorasyonda renklerin seçimi, dekorasyon tarzını doğru bir hale getirebildiği gibi yanlış bir hale de getirebilir. Doğru renk seçimi, evinizin dekorasyon tarzını daha da yükseltecek ve evinizin huzurlu ve ferah mekânlar olmasını sağlayacak en önemli adımdır.

Peki, evinizi dekore ederken, renk seçimi esnasında çoğunlukla yapılan genel yanlışlar nelerdir? İşte renk seçiminde doğrular ve yanlışlar

Doğru: Natürel Renkler İle Sıcak Tonları Birleştirmek
Evinizde natürel tonda bir rengi genel dekorasyon rengi olarak seçtiğinizde (Açık krem, bej, açık gri) bu renk tonlarını sıcak ve pastel tonda bir renk ile birlikte kullanmalısınız. Bu konuda sezonun da favori renklerinden biri olan pembe kuvars, bebe mavisi, uçuk yeşil uygun seçimler olacaktır.

Gri Mavi Dekorasyon

Yanlış: Natürel Renkler İle Kullanılan Bej Rengi
Doğadan gelen renkler olan natürel tonda renkler ile birlikte kullandığınız bej ve açık krem renkleri dekorasyon genel olarak yapılan bir renk yanlışıdır. Bu renkleri bir arada kullanarak mekânda natürel renk boğulması yaşayabilirsiniz!

Gri Krem Dekorasyon

Doğru: Favori Bir Renk Üzerine Odaklanın
Dekorasyonda renk seçimi yaparken favori renginizi belirlemeniz ve dekorasyon tarzınızı bu renk üzerine kurmanız doğru bir uygulama olacaktır. Sezonun moda renklerinden birisi olan mavinin iddialı tonları, tek renk üzerinde odaklanacak bir dekorasyon uygulaması için uygun seçimdir. Mavi rengi beyaz ile birlikte kullanıp, odağı yine mavi renkte toplamak doğru bir uygulamadır.

Mavi Beyaz Dekorasyon

Yanlış: Üç Rengi Yoğun Olarak Kullanmak
Dekorasyonda tek bir rengi genel dekorasyon rengi olarak belirleyemeyip iki ya da üç rengi de aynı oranda kullanırsanız yanlış ve karmaşa yaratan bir dekorasyon uygulamasına imza atarsınız. Hem göz yorucu hem de oldukça karışık bir uygulamaya imza atmak istemiyorsanız, tek bir rengi odak renk haline getirmelisiniz!

Dekorasyon Yanlışları

Doğru: Maskülen Ve Feminen Parçaları Birleştirin
Dekorasyonda mix and match modası aldı başını gidiyor! Özellikle modern dekorasyonda oldukça sık kullanılan ve doğru bir uygulama maskülen ve feminen parçaları ve renkleri bir arada kullanmaktır.

Mix Match Dekorasyon

Yanlış: Her Detayı Pembe Bir Odaya Hayır!
Dekorasyonda en çok yapılan yanlışlardan birisi feminen dekorasyonu abartıp odanın her bir yerini feminen tarza uygun detaylar ve renkler ile doldurmaktır.

Pembe Ev Dekorasyonu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top