facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Dekorasyonda Dekoratif Yastık Kullanım Önerileri
Dekorasyonda Dekoratif Yastık Kullanım Önerileri

Dekorasyonda Dekoratif Yastık Kullanım Önerileri

Günümüzde hızla modernleşen hayat, dekorasyon, iç mimarlık gibi kavramların önemini de arttırdı. Eskiden dekorasyon denildiğinde mekanın baştan aşağı yenilenmesi akla geliyordu. Ancak artık, küçük dokunuşlarla ortamlarda büyük etkiler yaratabileceğimizi biliyoruz.

Dekorasyonda yastık, mekanlara farklı bir hava kazandırmak için oldukça ideal dekoratif parçalardır.

Dekorasyonda yastıkların kullanımı nasıl yapılabilir? Dekorda yastıklar hangi amaçlarla kullanılabilir?

Dekorda yastıklarla mekanınızı ortaya çıkartın
Sade ve açık renk bir oturma odası ya da salon dekorasyonunuzda koyu renk baskılı dekoratif yastıklar kullanarak, mekanınızda renkleri dengeleyebilirsiniz. Unutmayın, hele de mekanınız doğal ışık alıyorsa ve havadarsa açık renk dekorasyon, ortamda dekorun kaybolmasına yol açacaktır. Mobilyalarınızın stili, gösterişi, açık renk içinde kamufle olur. Ancak bu açık dekora koyu renk, desenli, baskılı, hoş birkaç koltuk yastığı attığınızda mekanınızda mucizevi bir etki yaratacak, mekanın dekorunu ortaya çıkartacaktır.

Dekorda yastıklarla bir mekan felsefesi vurgulayın
Dekorasyonda yastıkları, dilerseniz felsefesi olan ortamlar yaratmak için de kullanabilirsiniz. Dekorunuzda özgürlük temasını kuş baskılı yastıklarla anlatabilir; dekora sevimli ve çocuksu bir ifade katmak için de emoji yastıklar kullanabilirsiniz. Niyetiniz siyah ağırlıklı salon konseptinizin ciddiyetini biraz yumuşatmaksa, açık renk yastıkları bunun için bir araç olarak kullanabilirsiniz. Unutmayın; dekorasyonunuzda küçük dokunuşlarınızla ortama bir ses getirebilir, mekanınızı konuşturabilirsiniz!

Hobilerinize uygun yastıklarla mekanınızı zevke dönüştürün
Hobileriniz ya da kişisel zevkleriniz mekanınızda anlam bulsun! Müzik tutkunuysanız gitar baskılı yastıkları, yazı yazmaya ya da kitap okumaya tutkunsanız yazı desenli yastıkları, evinizde kediniz varsa kedi dokumalı bir yastığı, işiniz teknoloji ise dijital baskılı yastıkları mekanınızda kullanmaya ne dersiniz. Yastıkları bir araç olarak kullanın ve mekanınız sizi anlatsın!

Yastıklarla hayatınızı renklendirin
Hayat sizi yormaya mı başladı! Belki de zaman zaman hepimizin yaşadığı o bunaltıcı günlerden geçiyorsunuz. Mekanınızda küçük bir değişiklik size iyi gelecektir. Rengarenk yastıklarla oturma odanızı yeni baştan dizayn edin ve hayatınıza kattığınız yeni renklerin tadını çıkartın. Esprili yastıklarla mekanlarınıza neşe katarak, hayatınızı renklendirebileceğinizi de unutmayın!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top