facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Dekorasyon Trendi: Sarkıt Lambaları Yatak Odasında Kullanın!
Dekorasyon Trendi: Sarkıt Lambaları Yatak Odasında Kullanın!

Dekorasyon Trendi: Sarkıt Lambaları Yatak Odasında Kullanın!

Ev dekorasyonunda aydınlatma konusu, hem sağlık açısından hem de ev dekorasyonun şık gözükmesi açısından oldukça önemli bir konudur. Aydınlatma seçimi yaparken, evleri daha aydınlık ve ferah gösterecek seçimlere dikkat etmeniz ve evinizin tarzını güçlendirecek seçimler yapmanız gereklidir. Bu sebeple evinizin her alanında aydınlatma konusu önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yazımızda yatak odasında aydınlatma konusuna değinerek, yatak odası aydınlatması olarak oldukça farklı ve şık duran bir alternatif sunacağız.

Yatak odanızın aydınlatma tasarımını yaparken, tavandan gelen tek bir ışığın yeterli olmayacağını dikkate almalısınız. Tavandan gelen ışığı güçlendirecek yardımcı aydınlatmalar kullanmak, yatak odası dekorasyonu için oldukça önemlidir. Okuma ışığı tarzında olan küçük abajurlar, yatak başı spotları ya da lambaderler oldukça yaygın kullanılan yardımcı aydınlatma çeşitleridir. Fakat bunlar haricinde daha değişik bir aydınlatma fikrine ihtiyacınız varsa; yatak odanıza hem şık bir dokunuş yapmak hem de farklı bir aydınlatma tasarımı oluşturmak için önerimiz: yatağın yanından sarkan lambalar.

Sarkıt lamba modası, bu sezon ev dekorasyonuna damgasını vuran bir trendtir. Yatak odanıza az masrafla şık bir görüntü kazandırmak için; sarkıt lambalardan faydalanabilirsiniz. Özellikle yatağınızın iki yanından sarkan lambalar, hem odanın aydınlatmasına katkı sağlayacak hem de oldukça çarpıcı bir tasarım oluşturacaktır.

TAŞLI VE KRİSTAL SARKITLAR
Eğer sade, pastel tonlarda yatak odası dekorasyonunuz var ise; yatağınızın yanından sarkan sarkıtlar da bu dekorasyon tarzını güçlendirecek derecede olmalıdır. Taşlı ve kristal sarkıt lambalar bu konuda size yardımcı olacak iyi bir alternatiftir.

ENDÜSTRİYEL TARZDA SARKITLAR
Demir ve metal görünümlü, altın sarısı, gri ve bakır renklerinde olan endüstriyel tarzda sarkıtlar; modern yatak odaları için ideal aydınlatma seçimleri olacaktır. Kafesli aydınlatmalar ve iri ampuller de sezona damgasını vuran aydınlatma trendlerinden biridir. Loş bir ışık yaratarak daha çarpıcı bir ortam yaratmak için voltajı düşük sarı renk ampullerden kullanabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top