facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Dekorasyon Trendi: Dağ Evi Stili
Dekorasyon Trendi: Dağ Evi Stili

Dekorasyon Trendi: Dağ Evi Stili

Yılbaşının yaklaştığı şu günlerde herkes farklı mekânlarda yeni yılı karşılamak ister. Nasıl ki yaz geldiğinde herkesin hayalini bir sahil evi konsepti süsler ise; kış geldiğinde de ahşap, şömineli, sıcacık bir dağ evi hayali herkesin ortak hayalidir. Özellikle bol kar yağışında, sevdikleriniz ile birlikte şöminenin başında bir yılbaşı planına kimse hayır diyemez.

Çoğunlukla ahşap olarak dekore edilmiş ve doğal temalı bir dekorasyonla zenginleştirilmiş dağ evleri, dekorasyon tarzı ile dışarıdaki havanın soğukluğuna inat; içinizi sıcacık yapar.

Dağ evi dekorasyonunda olmazsa olmaz parçalar; hayvan postları ve ahşap dekorasyon objeleridir. Bunun yanında şöminenin başında bulunan yumuşacık polar battaniyeler; görüntü olarak bile içimizi ısıtmaya yetecektir. Deri koltuklar ve soft renkler ile dekore edilmiş mobilyalar; dağ evi dekorasyonu için ideal seçimler olacaktır. Siyah-gri-beyaz renklerin bu tarz bir dekorasyonda temel renkler olduğu da bir gerçektir. Bu renklerin yanına doğal yapıyı ön plana çıkarmak için ahşap dokusunun tüm tonlarını, koyu kahveleri de dâhil ederek; mekânı daha sıcak hale getirebilirsiniz.

Dağ evinizin oturma alanını rahat, salaş, hacimli mobilyalar ve mekânı ısıtacak detayları kullanarak tasarlarken; yatak odası dekorasyonunda da aynı temaları ön plana çıkarmanız gereklidir. Özellikle yılbaşı gecesinde davet ettiğiniz misafirlerinizi rahat ettirmek için olabildiğince sıcak bir yatak odası dekorasyonu yapmanız gereklidir. Bunun için kalın örgü battaniyelerden, sevimli desenli yastıklardan ve doğal dekorasyon yaratacak ahşap objelerden faydalanmak doğru bir seçim olacaktır.

Dağ evi dekorasyonunu ele alırken avcılık ve hayvanlar ile ilgili detayların bu dekorasyon stilinin olmazsa olmaz bir diğer adımı olduğunu da belirtmemiz gereklidir. Dağ evlerinde dondurulmuş hayvan büstlerinden ve hayvan postlarından yararlanarak yapılan dekorasyon tarzı kimine biraz ürkütücü gelse de; bu tarzda bir dekorasyonu sevenler için oldukça tercih edilen bir seçimdir.

Eğer siz de yeni yılı doğa ile baş başa, sıcacık bir mekânda en sevdiğiniz dostlar ile ya da sadece eşiniz ve sevgiliniz ile romantik bir şekilde karşılamak istiyorsanız; dağ evleri yılbaşı planı için ideal bir mekân olacaktır, bizden söylemesi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top