facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Salon Dekorasyonu / Dekorasyon Trendi: Çakıl Taşı Rengi
Dekorasyon Trendi: Çakıl Taşı Rengi

Dekorasyon Trendi: Çakıl Taşı Rengi

Renk araştırmaları yapan ve dekorasyon dünyasında trend olacak olan renkleri önceden belirleyen ünlü renk enstitüleri, 2016 yılı için yaptıkları ön açıklamalarda,2016 yılına natürel ve pastel tonlarda renklerin damga vuracağını açıklamıştır. Pantone Renk Enstitüsü, gerek moda dünyasında gerekse de dekorasyon dünyasında trend hale gelecek olan ‘yılın rengi‘ belirlemelerinde bu sezon dingin mavi ve pembe kuvars renklerini seçerek, ünlü firmaların pastel ve doğal tonlara dönüşünde en önemli belirleyici olmuştur.

Evinizde natürel renklere, sakin ve huzurlu bir dekorasyon tarzına yer vermek istiyorsanız tercihinizi hangi renklerden yana kullanmalısınız? İşte size, evlerde natürel renklerde dekorasyon uygulaması yapmanın püf noktaları

Çakıl Taşı Rengi

Doğadan Gelen renkler: Gri Ve Tonları
Ev dekorasyonunda gri renk ile yapılan her türlü uygulama, son dönemde oldukça popüler hale gelmiştir. Özellikle ünlü dekoratörlerin ve iç mimarların gri renk ile yaptıkları birbirinden güzel dekorasyon örnekleri, dekorasyonda gri rengin oldukça popüler hale gelmesinde büyük pay sahibidir.

Gri renk; kimine göre hala tek düze ve sıkıcı bir renk tonu olarak görülür. Fakat doğru renkler ile birlikte kullanıldığında, özellikle de modern dekorasyon tarzında, gri renge hak ettiği değeri bulacaktır.

Gri rengin en sık kullanıldığı uygulama alanlarından birisi de duvarlardır. Eğer gri renginde bir duvar boyası tercih ederseniz, bu rengi istediğiniz tarz ve renk ile birlikte kullanabilirsiniz. Gri renkte bir duvarı; isterseniz açık renkler ile nötr bir hale getirebilir, isterseniz de koyu tonlar ile daha baskın, belirleyici ve dramatik bir etkide kullanabilirsiniz.

Çakıl Taşlı Duvar Boyası Moda Duvar Renkleri

Sezonda Çok Moda: Çakıl Taşı Rengi
Gri rengi ev dekorasyonunda kullanmayı tercih ettiğinizde ve sezonun en moda gri tonuna yer vermek istediğinizde, dekoratörler tarafından da en çok önerilen renklerden birisi olan çakıl taşı rengini tercih edebilirsiniz.

Çakıl taşı rengi, her sezon ev dekorasyonunda değişiklik yapmak isteyenlerin ismini duyduğu renklerden birisidir. Fakat son dönemde gri rengi ev dekorasyonu altın çağını yaşaması ile birlikte çakıl taşı rengi de tercih edilenler listesinde birinci sıraya yükselmiştir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top