facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Dekorasyon Alarmı: Tavanlarda Renk Özgürlüğü
Dekorasyon Alarmı: Tavanlarda Renk Özgürlüğü

Dekorasyon Alarmı: Tavanlarda Renk Özgürlüğü

Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte doğanın tüm renkleri de cesurca kendini sergilemeye başladı. Rengârenk doğanın insan üzerinde bıraktığı pozitif enerji ise ev dekorasyonu ile ilgilenen kişilere rehber oldu. Bu durumdan iç mekânda da yararlanmak isteyen dekoratörler ve iç mimarlar ev dekorasyonuna farklılık katacak ve ev dekorasyonunu renklendirecek çözümler üretmeye başladı. İşte bu çözümlerden en eğlenceli ve en farklı olanlarından bir tanesi: renkli tavanlar.

Renkli Tavan Yatak Odası

Siz de ev dekorasyonunda aynı renklerden sıkıldıysanız ve bir değişiklik yapmak istiyorsanız, son dönemde oldukça popüler bir uygulama olan renkli tavan modasına ayak uydurabilirsiniz. ‘Tavan dediğin beyaz olmalı’ yargısını size de yıktıracak, hem şık hem de oldukça farklı duran renkli tavanlar, yeni sezonda evinde değişiklik yapmak isteyenlerin beğenisine bu yazı aracılığı ile sunulmuş durumda. Siz de canlı, hareketli ve eğlenceli bir mekânı renkli tavanlar ile yaratmaya ne dersiniz?

Renkli Tavan Bebek Odası Renkli Tavan

İşte ilk adım; tavan renginiz açık renk mi olmalı, koyu renk mi? Sizin ilk olarak dikkat etmeniz ve karar vermeniz gereken adım budur. İşin püf noktası ise basittir: eğer tavanınız alçak ise tercihiniz tavanınızı daha yüksek gösterecek açık renklerden yana olmalıdır. Eğer tavanınız yüksek ise bu durumda koyu renkleri de kullanabilirsiniz.

İşin diğer bir adımı da duvarda kullanılan boya rengi ile uyumlu bir tavan rengi seçmek durumudur. Bunun sebebi ise yine oldukça basittir; mekânın içindeki uyumu ve tavan ile duvarlar arasındaki akışı koparmamak.

Tavanı Renkli Boyamak

Bu püf noktalarına dikkat ettiğiniz sürece siz de ev dekorasyonunda yükselen bir trend olan renkli tavan uygulamasını evlerinizde yapabilir, hem eğlenceli hem de şık bir tavan dekorasyonuna imza atabilirsiniz. Özellikle sezonun hit renklerine yer verirseniz, eviniz adeta dekorasyon dergilerinden fırlamış gibi gözükecektir, bizden söylemesi.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top