facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Dekorasyon Alarmı: Maskülen Doğallık
Dekorasyon Alarmı: Maskülen Doğallık

Dekorasyon Alarmı: Maskülen Doğallık

Ev dekorasyonunda son dönemde artan bir popülerlik ile kullanılan ahşap malzemeler, bu sezonda damgasını vuracak yeni bir akımın oluşmasında da etkili bir pay sahibidir: maskülen doğallık. Maskülen dekorasyon tarzı oluşturmak için siyah rengi kullanarak; dekorasyon tarzınıza doğal bir dokunuş yapmak için ise siyah rengi ahşap malzemeler ile birlikte kullanarak bu sezona damgasını vuracak doğal bir maskülen tarz elde edebilirsiniz.

Modern Mutfak Modeli

Peki, evinizde yaratmak istediğiniz hem maskülen hem de doğal bir dekorasyonu nasıl elde edebilirsiniz? Bu tarz bir dekorasyonun olmazsa olmaz buluşması olan ahşap malzemeleri siyah renk ile buluşturmak için nasıl bir dekorasyon tarzı oluşturmalıyız?

Rustik Dekorasyon

 Siyahın Asaleti, Ahşap Malzemenin Doğallığı
Ahşap malzemenin yarattığı doğal hava, siyah rengin hem asil hem de şık etkisi ile birleşince ortaya hem şık hem de doğal gözüken mekânlar çıkacaktır. Fakat daha da önemlisi, siyah ve ahşabın birlikteliğini maskülen tarzda bir dekorasyonda kullanmak istiyorsanız, maskülen detaylara öncelik vermeniz ve siyahı daha yoğun bir şekilde kullanmanız gereklidir. Özellikle de oturma alanlarında, mutfaklarda ya da yemek köşelerinde siyah ve ahşabın uyumlu birlikteliği, maskülen tarzda dekore edilmiş evlerde bu sezon en sık görülen görüntüdür.

Siyah Mobilyalar, Ahşap Parkeler
Simsiyah dekore edilmiş bir oturma alanını, ahşap renginde parke seçimi ile hem güçlendirebilir hem de doğal bir etki yaratabilirsiniz. Bu tarz bir oturma alanı çoğu kişi tarafından karanlık ve baskın karakterli olduğundan pek tercih edilmese de, özellikle bekâr yaşayan genç erkekler tarafından ve bu sezon patlama yaratan loft stili dediğimiz modern dekorasyon tarzı tarafından oldukça sık bir şekilde uygulanmaktadır.

Siyah Lake MUtfak Tuğla Duvar

Sezon Trendi: Ahşap Mutfaklar, Siyah Duvarlar
Siyah renk ve ahşap birlikteliğinin belki de en güzel buluşması olarak karşımıza çıkan ahşap mutfak dolaplarını siyah renk duvarlar ile ön plana çıkarma trendi, hem şık hem de oldukça havalı mutfak dekorasyonuna imza atmanıza imkân sağlayacaktır.

Oturma Odası Şömine Siyah Yatak Masası

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top