facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Çocuk Odası Dekorasyonu / Çocuk Odası Nasıl Düzenli Hale Getirilir?
Çocuk Odası Nasıl Düzenli Hale Getirilir?

Çocuk Odası Nasıl Düzenli Hale Getirilir?

Evde tek toparlanmak bilmeyen oda çocuk odasıdır. Hatta bazen durum çocuk odasındaki eşyaların odaya sığmaması sonucu salona kadar yayılması ile devam eder. Her anne baba bu durumdan bir hayli şikâyetçi durumdadır aslında. Çocuk odasında, bu dağınıklığa bir çözüm bulmak ve derli toplu bir oda haline getirmek aslında çok kolay.

Çocuk Odası Takımı

İlk yapılacak olan şey gereksiz ve hiçbir işe yaramayan gereksiz yer kaplayan tüm malzemeleri ve eşyaları atın. Odada düzen sağlayabilmek için duvarlarda bol bol modüler raf kullanın. Çocuklarınız için çok değerli olan oyuncakları, kitapları bu raflarda tutun. Bu sayede yerlerde göze batacağına duvarda düzgün bir biçimde muhafaza edilirler. Boyalar ve kalemler için bardak biçiminde kalemlikler tercih edin. Bu kalemlikler için duvarda bir askı yapın ve askıda düzenli bir biçimde kalmasını sağlayın. Kitaplar için çocuğunuzun da yetişebileceği biçimde kitaplıklar tercih etmelisiniz. Bu sayede işi bittiği zaman kendisi de özenerek aldığı kitabı yerine koyacaktır. Küçük parçalı Lego gibi oyuncaklar için renkli kutular tercih edebilirsiniz.

Çocuk Odaları

Bir yorum

  1. Özellikle erkek çocukları için, çocuk odalarına özel oyun halıları var. Bu halılardan kullanmaya başlarsanız çocuğun oyuncaklarının odasında kalma ihtimali yüksek. Ama dikkat etmeniz gereken nokta, oyun halısında yollar ve park alanları olacağı için çocuğunuz oyuncak arabalarını halının üzerinde park halinde bırakacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top