facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Çocuk Odası Dekorasyonu / Çocuk Odası için Halı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Çocuk Odası için Halı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuk Odası için Halı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuk odası için halı seçimi yaparken, diğer odalara göre çok daha dikkatli davranılması gerekmektedir. Çocuk odalarında kullanılacak halıların, tasarımından çok kullanılabilirliği ve sağlık açısından etkili dikkate alınmalıdır. Çocuk odası için halı tercihi yaparken, çocuğunuzun yaşına göre bir seçim belirlemelisiniz.

Bebeklerin Kullanımına Uygun Halılar

4 yaş altı çocuklar, bebek olarak görülmesi gerektiği için onların sağlığında herhangi bir sorun teşkil etmeyecek halı türlerinden tercih yapmalısınız. 4 yaş altı çocukların odalarında kesinlikle tüylü halılar kullanmamlısınız. Küçük bebekler, yerde oyun oynarken bu tüylü halılardan bulaşan iplikleri ağızlarına götürebiliyorlar ya da oyuncaklarının üzerine yapıştığı için ağızlarına alabilirler. Küçük çocukların odalarında kullanılacak halıların, tüylenmeye müsait olmaması gerekmektedir. Bu yüzden kaliteli bir halı tercihi yapmalısınız.

bebekler-icin-oyun-halisi

Çocukların Oyunlarına Uygun Halı Seçimi

Çocuklar, odalarında geçirdiği zaman zarfında çeşitli oyunlar oynamaktadırlar. Boyama, çizme gibi bir çok aktiviteyi odalarında gerçekleştirebilirler. Bu yüzden de, çocuk odalarında tercih edilecek halının açık renkli olmaması önerilmektedir. Boya gibi renkli faktörlerden etkilenmemesi için daha koyu renklerde tercih yapmalısınız. Leke tutmayan halı modelleri de iyi bir alternatif olabilmektedir. Çocuk odasının renk kombinasyonu ile alakalı bir deseni olmasına da önem vermelisiniz.

erkek-cocuk-odasi-icin-hali-modeli

Çocuk Odaları için Yeni Sezon Halı Modelleri

Çocuk odalarında kullanımı yaygın olarak trend haline gelmiş olan halı modellerini aşağıda yer alan galeride inceleyebilirsiniz. Oldukça şık ve odanın anlamı ile uyumlu halılar olduklarını siz de göreceksiniz. Çocuk odasında tercih edebileceğiniz halının tasarımını, çocuğunuz zevkine göre belirlemeniz gerekmektedir. Çocuk odasının mobilyaları ile uyum olan halıları tercih ederseniz, daha şık bir kombinasyon yaratmış olursunuz. Eğer eviniz çok soğuk olan bir binaya sahip değilse, büyük halılar tercih etmek zorunda değilsiniz.

3 yorum

  1. Nasil siparis verilir
    Fransaya yolluyormusunuz

  2. Merhaba,
    Kızmın beğendiği bu halıyı nereden bulabilirim?
    Sevgiler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top