facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Çocuk Odası Dekorasyonu / Çocuk Odalarında Modern Konsept Dekorasyonlar
Çocuk Odalarında Modern Konsept Dekorasyonlar

Çocuk Odalarında Modern Konsept Dekorasyonlar

Çocuk odaları artık eskisi gibi standart ürün gruplarından oluşmuyor. Son zamanlarda modern ve konsept dekorasyon tasarımlarıyla ön plana çıkan çocuk odaları, çocukların hayal dünyasını güçlendirecek nitelikler taşıyor.

Farklı Yatak Tasarımları

Çocuk odalarının en önemi detayı yataktır. Çocukları kendi odalarında uyumaya alıştırmak için büyük bir öneme sahip olan yatak tasarımları, konsept dizaynları ile göze çarpıyor. Çocukların içinde uyumaktan keyif alacağı aynı zamanda da bir oyun alanı olarak kullanabileceği yatak tasarımlarını incelemenizi öneriyoruz. Yurtdışında uzun zamandır popüler olan çocuk odası konsept dizaynları, Türkiye’de de üretilmeye başlandı. Türkiye’de bu konsepti yapan mimar ve tasarımcıları instagram hesaplarından bulabilirsiniz. Instagram’da sıkça paylaşılan konsept çocuk odalarını incelemek için aşağıda yer verdiğimiz galeriye göz atabilirsiniz.

Oyun Alanları En Önemli Unsur

Çocuklar için oyun demek; gelişim demektir. Çocukların daha zeki ve sağlıklı gelişimi için oyun faktörü büyük önem taşımaktadır. Şehir yaşamının verdiği zorluklardan biri olan açık hava oyun alanları gittikçe azalmış durumdadır. Eski dönemlerde bizlerin oyun alanları parklar, bahçeler ve sokaklardır. Ancak, günümüz şartları oldukça fazla değişim gösterdiği için şimdiki dönemin çocukları bu oyun alanlarından güvenli biçimde faydalanamamaktadır. Bu yüzden de evlerimizin içinde çocukların hayal dünyalarına uygun oyun alanları yaratmalıyız. Bir çok mimari tasarımda ön plana çıkan bu detay ile çocukların hayal dünyalarını geliştirebilirsiniz. Çocuk odasını dekore ederken, kullanışlı ve çocuğunuzun içinde bulunmaktan sıkılmayacağı detaylara önem vermelisiniz. Çocuklarınızın kısıtlanmadan özgürce oyunlar oynayabileceği odalar dizayn etmek için verdiğimiz örnekleri inceleyebilirsiniz. Yurtdışında yaygın olarak kullanılan konsepte dizaynlar, ülkemizde de sıklıkla tercih edilmeye başlandı. Klasik mobilyaların dışına çıkarak bu tür çocuk odaları dizayn etmek daha sağlıklı ve kullanışlı olacaktır.

Bir yorum

  1. Slm sitemizde yer alan ürünleri nasıl satın alabiliriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top