facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Çocuk Odası Dekorasyonu / Çocuk Odalarında Bambaşka Tasarımlar
Çocuk Odalarında Bambaşka Tasarımlar

Çocuk Odalarında Bambaşka Tasarımlar

Günden güne büyüyen çocukların her yıl istekleri ve tercihleri değişir. Bu nedenle bir yıl önce beğendiği pembe mobilya takımını bir sonraki yıl çok çocuksu bulabilir. Her yıl yeni mobilya ve yeni dekorasyon ile çocuk odalarını düzenlemek hem yorucu, hem de maliyetli bir iştir. Bu nedenle ana mobilyada sade seçimler yaparak, küçük eşyalar ve objelerde değişiklikler yapmak her zaman daha kolay ve düşük maliyetli olacaktır.Bebek Odası Dekorasyonu

Erkek ve kız çocukları için belirlenmiş renkler vardır. Bu renkler tabi ki pembe ve mavidir. Genel olarak bu iki renk üzerine çocuk odası dekorasyonu sağlanır. Okul çağına kadar bu renkler ile barışık olan çocuklar yavaş yavaş farklı renklerin varlığını cezp eder ve bu arada yıllardır gördüğü pembe veya maviden sıkıldığını açıkça gösterir. Bu anlarda yapılacak şey mecburi olarak mobilya değişiklidir ancak bu değişiklik yapılırken yeni seçiminden sıkılma ihtimalini de düşünmek, ona göre seçiminde yönlendirici olmak gerekir. Sürekli üzerinde oynama yapılabilecek renkler genel olarak açık renkler olmaktadır. Erkek ve kız çocukları için en iyi taban renk beyazdır. Bu renk dışında turkuaz, su yeşili gibi renkler üzerinde de kolaylıkla oynanabilir. Ancak küçük yaşlardaki çocukların odasında kesinlikle kahve tonları kullanılmaz bu çocukların enerjisinde düşüş anlamına gelmektedir. Beyaz üzerinde renkli ev tekstilleri, küçük farklı tasarımdaki puflar veya tabureler, ilgi çekici abajurlar, küçük bir kamp çadırı gibi kolaylıkla değiştirilebilen eşyalar kullanılabilir.

Son zamanlarda çocuk odalarını renklendiren tasarımlar arasında duvar etiketleri, kara yazı tahtaları, birbirinden renkli oyuncak saklama kutuları gibi örnekler göze çarpıyor. Sadece duvarlara yapıştırılan stickerlar değil aynı zamanda mobilyalara uygulanabilen rengarenk resimlerde çocukların oldukça ilgilisini çekiyor.

Çocuk odalarında yeni trend haline dönüşen oyun parkı mobilyalar oldukça kullanışlı ve eğlenceli tasarımlara sahip. Oyun yaşından uzaklaşmaya başladığında ayrılan parçalar ile sade bir mobilyaya dönüşen bu tasarımları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çocukların hoşuna gidecek ve bu sayede çabuk sıkılmayacakları dekorasyon fikri ise odayı beraber boyamak olacaktır. Kendilerinin de katkısı olduğu bir işi uzun süre görmekten mutluluk duyacaklardır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top