facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Çocuk Odası Dekorasyonu / Çocuk Odaları İçin Tablo Seçimi
Çocuk Odaları İçin Tablo Seçimi

Çocuk Odaları İçin Tablo Seçimi

Çocuk odası dekorasyonu, sadece süsleme açısından düşünülmemelidir. Bir çocuk odasında dekorasyon yapılırken; geliştirici, öğretici objeler kullanmak gereklidir. Böylece oda sadece bir çocuk odası olarak kalmaz; çocuğun kendisini geliştirmesi için önemli bir mekan haline gelir. Çocuk odalarının dekorasyonu için en önemli eşyalar tablolardır. Çocuğunuzun odasına tablo seçimi yapacağınız zaman ufak detaylara dikkat ederseniz; çocuğunuz da odasında daha çok vakit geçirir hale gelebilir. Tablo seçimi yaparken şunlara dikkat edebilirsiniz:

  • Tabloların üzerinde, çocuğun hayal gücünü olumlu anlamda geliştirmesini sağlayan resimler yer almalıdır. Çocuk tabloya baktığında kafasında tablodaki resimle ilgili olarak fikir yürütebilmelidir.
  • Tablo, çocuğa bir şeyler öğretecek, kendisini geliştirecek mesajlar içerebilir. Resmin içine doğru biçimde yerleştirilmiş sevimli sayılar, harfler buna bir örnek olabilir.
  • Çocuk odasına yerleştirilecek tablo, odanın genel hatlarıyla ve rengiyle uyumlu olmalıdır. Eğer odanın teması açık renklerde ve herhangi bir tona ağırlık verilmiş değilse; tablo seçimi yaparken renkler açısından özgürsünüz.
  • Tablo, çocukların cinsiyetine uygun olarak hazırlanmış tablolar kullanılabilir. Kız çocukları için sevimli, pembe çizgi film karakterlerini bulunduran tablolar, erkek çocuklar içinse mavi tonlarında, arabalarla hazırlanmış ya da çizgi film karakterleri yerleştirilmiş tablolar kullanılabilir.

Saatli Tablolar
Saatli tablolar
, sevimli ve renkli olmaları nedeniyle çocukların dikkatini çekecektir. Bu esnada ise siz, çocuğun saati öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Sabırla, saatle ilgili tüm bilgileri, çocuğunuza aktarmalısınız. İlerleyen zamanlarda ise çocuk, kendiliğinden ilgi duyacak ve öğrenmek isteyecektir.

İsme Özel Hazırlanan Tablolar
Çocuğunuzun odası için kendisinin isminin yazılı olduğu tabloları kullanabilirsiniz. İsimli tabloları, dilediğiniz temada hazırlatmanız mümkündür. Ayrıca tek parça ya da ismin harf sayısı şeklinde; tüm harfler ayrı parça olacak şekilde hazırlatabilirsiniz. Bu tür tablolar, çocuğun harflere ilgi duymasını, ismini okumayı ve yazmayı öğrenmesini sağlayabilir.

Çocuk Odası Harfli Tablo

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top