facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Cam Silmenin Püf Noktaları
Cam Silmenin Püf Noktaları

Cam Silmenin Püf Noktaları

Temizlik özellikle hanımlar için en önemli şeydir. Evlerinin temiz olmasını her hanım ister. Pencereler ise daha bir dikkat edilen bölgedir. Evin dışarısından da görünen pencereler ev temizliği denilince akla gelen ilk yerlerdendir. Tabi ki her işin olduğu gibi cam temizliğinin de çeşitli püf noktalarının olduğu bir gerçektir. Cam silerken bu noktalara özen gösterilirse ışıl ışıl parlayan camlara sahip olmanız mümkün olacaktır.

İşte cam silmenin püf noktaları;  Cam silme işleminde kullanılması gereken en temel maddeler sıvı deterjanlardır. Deterjanın içerisinde katı partiküller olmaması camların çizilmemesi için önemli bir ayrıntıdır. Camlarınızı silerken kullanacağınız bezde çok önemlidir. Bezinizin mikro fiber  bez denilen bezlerden olması size bu hususta kolaylık sağlayacaktır. Aynı zamanda cam temizlenirken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi de sıcak su kullanılması olarak gösterilebilir. Bu sayede camın üzerindeki kirler daha kolay bir biçimde çıkarılabilecektir. Bu noktada değinilebilecek diğer bir yöntem ise camı gazete kâğıdı ile silmektir. Fakat camı sürekli gazete kâğıdı ile temizlemek camınızın üzerinde küçük çiziklere sebep olabilmektedir. Bu sebeple camınızı devamlı gazete kâğıdı ile değil arada bir diş fırçası ile de temizleyebilirsiniz. Diş fırçası biraz farklı bir temizleme yöntemi olarak görünse de küçük lekeleri kolayca temizleyebildikten sonra sizin de vazgeçemeyeceğiniz bir püf noktası olacaktır. Temizlik sırasında camın üzerindeki kirleri çıkarmak için kesici aletleri(bıçak, jilet, makas gibi) kullanmamak gerekmektedir. Bu aletler camın çizilmesine yol açabilmektedir.

Cam temizliğinizi 15-20 gün aralıklar ile tekrarlar iseniz parlayan ve ayna gibi olan camlara sizde kavuşabilirsiniz. Camlarınız çok uzun süre kirlenmesi bekledikten sonra silmemenizi tavsiye ederiz. Yoksa camlarınız üzerindeki lekeler için çok daha fazla uğraşacak ve camlarınızı sert bir şekilde ovalayacağınız için pencerelere zarar verebilme ihtimalinizi yükseltmiş olacaksınız. Bu sebeple ortalama 20 günde bir pencere temizliğinizi yapmanız yararınıza olacaktır. Şimdiden kolay gelsin…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top