facebook
Anasayfa / Ofis Dekorasyonu / Çalışmaktan Keyif Alınacak Ofisler Yaratmak!
Çalışmaktan Keyif Alınacak Ofisler Yaratmak!

Çalışmaktan Keyif Alınacak Ofisler Yaratmak!

Bir önceki yazımızda Ofis Tasarımı nasıl Olmalı? Konusunu işlemiştik. Bu makalemizde Ofislerin iş ve çalışan verimine katkılarını inceleyeceğiz.

Öncelikle ofis içerisinde zaman geçiren çalışma arkadaşlarımızın o ortamda mutlu olmasını sağlamalıyız. Çalışan memnuniyetinin artması doğrudan doğruya çalışma performansına ve verimine etki edeceğinden dolayı ofisimizi tasarlarken çalışanlarımızın rahatı ve memnuniyeti ilk kaide olmalıdır. Kötü bir ofisin iş verimini büyük ölçüde düşürdüğü bilimsel çalışmalarla da kanıtlanmıştır.   Çalışanlarımızın sağlığını etkileyecek özellikle kanserojen madde ihtiva eden ürünleri ofisimize sokmamamız gerekir. Çalışanların verimini artıran ofisler için renklerin ve malzemelerin uygun seçilmesi gerekmektedir.  Ofisiniz eğer küçükse çok kalabalık gözükecek ve göz yoracak fazla obje kullanımından kaçılmalıdır. Mobilya yerleşim planında en çok dikkat edilecek durum kişilerin çalışırken birbirine engel olmayacak bir çalışma ortamı oluşturmaktır. Ofiste canlı renkleri kullanmak, çalışanlara enerji katacak bir öğedir. Ofisimizi çiçekler ve yeşillikler ile donatıp, doğanın pozitif etkisinden faydalanarak mesai arkadaşlarımıza daha ferah bir ortam yaratabiliriz. Çalışanlarımızın masalarını genellikle cam kenarı ve güneş ışığından üst düzeyde verim alabilecek şekilde dekore etmeliyiz. Ofisimizde iklimlendirme çalışmaları, yani sıcaklık kontrolü çok önemlidir.  Çok soğuk veya çok sıcak bir ortamda çalışan veriminden söz etmek pek mümkün değildir.  Ofisimizin çalışanları olumsuz etkilemeyecek şekilde ses izolasyonu olmalıdır. İş verimi çalışan motivasyonunu üst düzeyde tutmaktan geçtiği için çalışanlarımızı motivasyonun arttırıcı sosyal faaliyetler örneğin; Bilardo masası, langırt, masa tenisi veya çalışanlarımızın tarzına uygun sportif faaliyetlerde çalışan motivasyonunu arttırarak iş verimini üst düzeye çıkaracaktır.  Sektördeki büyük markaların ofislerini incelediğinizde çalışan veririmin artırmanın onlara, daha ferah ve eğlenceli bir ofisten geçtiğini görebileceksiniz.

Sizde iş hayatınızda kazanmak istiyorsanız, çalışanlarınızın motivasyonunu üst düzeyde tutmalı ve bu nedenle çalışanlarınıza uygun, ferah ve mutlu olacakları bir ofis ortamı sunmalısınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top