facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Cafe Dekorasyonunda En Önemli Noktalar Nelerdir ?
Cafe Dekorasyonunda En Önemli Noktalar Nelerdir ?

Cafe Dekorasyonunda En Önemli Noktalar Nelerdir ?

Eğer yeni bir cafe sahibi iseniz gününüz genellikle menüye yeni ürün ekleme çalışmaları, personel işe alımları, toptancı ve perakendeciler ile ürün pazarlıkları ile geçecektir. Bu koşuşturma ve telaş içinde dekorasyon ve sunumun müşteriyi cezbeden yegane şey olduğunu anlayamayabilirsiniz. Maksimum satış için doğru dekorasyon gerekli, ama doğru dekorasyon nasıl olur ?

Cafe Dekorasyon Örnekleri

Özel ve belirgin farklar yaratın
Herhangi bir cafeden içeri girdiğimizde gözümüze çarpacak ilk şey standart olarak masalar ve sandalyelerdir. Eğer bir an için farklı düşünürseniz, restoran ve cafe işletme standartlarının değiştiğinin farkına varacaksınız. Örneğin çalışanlarınız için markanıza özel t-shirtler bastırmanız, markanıza bir renk belirlemeniz ve tüm dekorasyonu bu çerçevede geliştirmeniz müşteri potansiyelinizi arttırmada ve markalaşmada en önemli adımınız olacaktır. Ya da kahvenin çekildiği makineyi daha belirgin bir yere koymak veya diğer içecek ve yiyeceklerin hazırlandığı mutfağı gezintiye açık tutmak müşteri ilişkilerinizi daha samimi bir hale getirecektir.

Cafe Dekorasyon Fikirleri

Masa Dekorasyonu
İşletmenizin türü ve boyutu ne olursa olsun masa konusunda dikkat etmeniz gereken ilk şey temizliğidir. Tercihinizi cam masalardan kullanırsanız, camın altına örneğin kahve çekirdeklerinden ya da kahve tozundan herhangi bir sanatsal çalışma yapabilirsiniz. Burada amaç ortaya harikulade bir şey çıkarmak değil, farklılığı yakalayabilmektir. Ya da tüm camın altını kahve çekirdekleriyle doldurmanız da resimle aynı etkiyi gösterebilir.

Cafe Duvar Dekorasyonu

Duvar Dekorasyonu
Cafenizde sakinleştirici ve rahatlatıcı bir ortam sağlamak istiyorsanız duvarlarınızı bu ruh haline göre dekore edip, anlamlı bir hal kazandırmanız gerekmektedir. Bir seçenek olarak cafenizin tarzını anlatabilecek müzisyen posterleri, sanatsal resim ya da fotoğraflar olabilir. Bir başka seçenek de duvarlarınızı eski ve şu an kullanılmayan objeler ile süslemenizdir, örneğin bozuk plaklar, kullanılmayan müzik aletleri, hatta ve hatta tekerlekleri olmayan paslı bir bisiklet. Tüm bu dekoratif ürünler hem çok ucuza mal olacak hem de müşterilerinizde tarif edilemez duygular uyandıracaktır.

Işık ve Aydınlatma
Her cafe türü için aydınlatma dekorasyon prosedürünün en önemli parçalarından birisidir. Cafeniz herhangi bir üniversite ya da okul yanlarında ise öğrenciler mekanınızda kitap okumak ya da ders çalışmak isteyecektir, bunun için her masaya ufak ve kullanışlı aydınlatıcılar hoş olacaktır. Eğer cafeniz bar da içeriyorsa daha loş bir ortam uygun olur, renk olarak kırmızı ya da mavi neonlar kullanılabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top