facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Bilyeden Dekoratif Mumluk Yapımı
Bilyeden Dekoratif Mumluk Yapımı

Bilyeden Dekoratif Mumluk Yapımı

Bilyelerden yapılan küçük, basit ve masrafsız dekoratif mumluk … 

Bu yazımızda dekoratif mumluk yapımı ile karşınızdayız. Evinize kendi yaptığınız küçük dekoratif eşyalar yerleştirmek istiyorsanız tam size uygun bir önerim var. Salonunuzu süsleyebilecek oldukça şık bir mumluk !

Bir cd, biraz bilye ( isteğe bağlı olarak renklide olabilir) ve tutkala ihtiyacınız var. Tutkalınızın şeffaf olması daha güzel bir görünüm için size avantaj sağlayacaktır.

Cdnin parlak olan kısmında çalışacağız. Cdnin en dış kısmına birkaç bilyelik yere (3-4) şeffaf tutkalınızdan sürün daha sonra birkaç bilyeleri düzenli ve hepsi aynı hizada olacak şekilde güzelce yapıştırın. Bu işlemi tekrarlayarak cdnin etrafını çepeçevre tek sıra olacak şekilde yapıştırın ve kurumaya bırakın.Tutkalı 3-4 bilyelik alana sürmemizin sebebi çabuk kurumasıdır. İlk sıranın kuruduğuna emin olduktan sonra ikinci ve üçüncü sırayıda aynı şekilde yapıştırın.Ben 3 sıranın yeterli olduğunu düşünüyorum fakat isteğe bağlı olarak arttırabilirsiniz. Daha sonra içine mum ya da başka küçük bir ışıklı aparat koyabilirsiniz.
İşte el yapımı dekoratif mumluklarımız hazır !

Bir yorum

  1. büyük bilye mi kullanıyoruz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top