facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Çocuk Odası Dekorasyonu / Bebek Odası için Sallanan Beşik mi Sallanmayan mı?
Bebek Odası için Sallanan Beşik mi Sallanmayan mı?

Bebek Odası için Sallanan Beşik mi Sallanmayan mı?

Bebek odası için beşik seçimi yaparken sallanan mı sallanmayan mı olarak çok zor karar verirsiniz. Sallanan beşiklerin bir çok avantajı olduğu gibi, çocuk sağlığı üzerinde çeşitli sorunlar da olabilmektedir.

Sallanan Beşiklerin Avantajı

Sallanan beşikler, Türk annelerinin olmazsa olmazlarıdır. Bebeklerin sallanarak daha çabuk uyuduğuna inanan annelerin ilk tercihi sallanan beşikler olmaktadır. Ancak, biliminsanlarının yaptığı araştırmalar sonucunda; bebeklerin sürekli sallanarak uyutulması beyinde çeşitli hasarlara neden olabilmektedir. Bu yüzden sallanan beşikleri bir çok doktor önermemektedir. Ancak, bizler sallanarak büyütüldük, çocuklarımızı da sallayarak büyütmek istiyoruz diyenler de kendi arzularına göre sallanan beşik tercih edebilir.

Sallanan Beşik Modelleri

Sallanan beşikler, mekanizmalarından dolayı diğerlerinden daha büyük biçimde tasarlanmaktadır. Bu yüzden de yatak odanızda ya da bebek odasında daha fazla yer kaplayabilmektedir.

Sallanmayan Beşik Modelleri

Sallanmayan beşikler yurtdışında çok yaygın biçimde kullanılmaktadır. Yurtdışı mobilya markalarının neredeyse hiçbirinden sallanan beşik yer almaz ya da çok az sayıda yer alıyor. Siz de bebeğinizi sallanmaya alıştırmadan büyütmek ve bu şekilde uyumasını sağlamak istiyorsanız, sallanmayan beşiklerden satın alabilirsiniz.

Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek odası dekorasyonu büyük bir heyecanla hazırlanır ancak, bir çok bebek büyüyene kadar genellikle kullanılmaz. Bebekler doğduğu andan itibaren yatak odada uyuduğu ya da anneler bebeğinden kopamadığı için kendilerine bağımlı olarak alıştırdıklarından dolayı bebek odaları sadece oyun odası olarak kalmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top