facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Banyonuzu Daha Şık Gösterecek Küçük Dokunuşlar
Banyonuzu Daha Şık Gösterecek Küçük Dokunuşlar

Banyonuzu Daha Şık Gösterecek Küçük Dokunuşlar

Evinizde her köşenin dekorasyonu ile özel ilgileniyorsanız ve farklı dekorasyon fikirleri denemekten hoşlanıyorsanız, biraz yaratıcılık ile az masrafla çok güzel projeler üretebilir, evinizin her köşesine kendinizin yaptığı sevimli dokunuşlar yapabilirsiniz.  Ev dekorasyon tutkunlarının son dönemde ayrı bir önem verdiği dekorasyon alanı ise banyolardır. Bunun sebebi son zamanlarda değişik fikirlerin uygulandığı banyo dekorasyonunun oldukça trend olmasıdır. Aynı zamanda banyolar, aklınızdaki tüm fikirleri uygulamaya geçirebileceğiniz güzel bir proje alanıdır.

Peki, banyolarınızda şık bir dekorasyona imza atmak fakat bunu az bir masrafla gerçekleştirmek isterseniz? İşte size az masrafla şık bir banyo dekorasyonu yaratmanız için altın niteliğinde tavsiyeler…

Banyo dolaplarınız eski ise onları atmayın, boyayın!
Eskimiş banyo dolapları
çoğu kişi tarafından yeniden değerlendirilmek yerine atılmakta ve yerine yenisi alınmaktadır. Oysa ki son dönemde oldukça popüler olan vintage ve rustik tarzda banyo dekorasyonu için eski dolaplar bulunmaz bir nimet değerindedir. Eski dolapları günümüz banyo dekorasyonunda oldukça şık bir şekilde kullanmak için yapmanız gereken tek şey dolapları güzel bir şekilde boyamaktır. Boya rengini seçerken eğer doğal bir banyo yaratmak istiyorsanız ahşap renginden ve kahve tonlarından vazgeçmemelisiniz. Fakat sade ve vintage tarzda bir dekorasyon oluşturmak istiyorsanız beyaz, açık mavi ve uçuk pembe gibi pastel tonlara yer vermelisiniz. Hatta eski dolabınızı zımparalayıp vernikleyerek aslına tamamen uygun bir şekilde de kullanabilirsiniz.

Banyonuz için şık bir dokunuş: misafir köşeleri
Evinize gelen bir misafiri en iyi şekilde ağırlamak ve misafirinizin kendisini özel biri gibi hissetmesini isterdiniz değil mi? Öyleyse hem misafirinizi özel hissettirecek hem de banyonuzu daha şık bir hale getirecek küçük bir dokunuşla bu etkiyi yaratabilirsiniz: misafir köşeleri. Son dönemlerde misafir banyosu ve ebeveyn banyosu kavramları ile daha da popüler olan misafir köşeleri; genel olarak misafirleriniz için hazırlanmış şık köşelerdir. Misafir havlularınızı rulo yapıp minik bir sepette sergileyebilir, içine güzel kokulu sabunlar koyabilirsiniz. Lavanta keseleri ve kokulu vücut spreyleri ile de misafirinizi daha da şımartabilirsiniz. Bu esnada olabildiğince fazla miktarda mum kullanmayı da ihmal etmemelisiniz. Mumlar, banyonuzda hem şık hem de oldukça büyülü bir atmosfer yaratacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top