facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Banyonuz İçin Güzel Fikirler…
Banyonuz İçin Güzel Fikirler…

Banyonuz İçin Güzel Fikirler…

Evinizin her alanında dekorasyona, itinaya yeterince özen veriyorsunuzdur. Bu duruma artık banyolar da dâhil olmuş durumda. Mekânın ebatları her ne olursa olsun sizin tercih edeceğiniz  doğru eşyalarla, her zaman şık ve rahat bir alana sahip olmuş olacaksınız. Bunu için bazı sorulara cevap vererek aklınızda oluşan dekor anlayışına ışık tutalım istiyoruz.

Demode ürünlerden sakının. Duş perdeniz varsa artık kullanmayın. En kısa zamanda kabin ile kapatıp daha temiz görüntüye edinin. Çünkü banyonuzun ıslak kalması, görüntü ve sağlık açısından sizi sıkıntıya sokacaktır. Özellikle su, fayans aralarında zaman zaman lekelere ve kirlere dönüşecek, böylece özel ürünlerle fayans aralarını temizlemek durumunda kalacaksınız.

 Diş takımlarınız, sabunluklarınız hepsinin bir ömrünün olduğunu unutmayın. Zaman zaman yenilemekten kaçınmayın. Sağlık ve gösteriş açısından bu durumun faydalı olacağını unutmamakta yarar var.

Banyoda Duvar Kâğıdı Kullanılıyor Mu?
Evet. Banyoya uygun duvar kâğıdını seçmek uygun olacaktır. Nasıl? Derseniz. Nem tutmayan, buharlanmaya karşı atmayacak, ıslanınca sökülme payı olmayan, banyo için özel kâğıtları kullanarak olacaktır.

Banyo Duvar Kağıdı Modelleri

Yalnız odanın tamamını duvar kâğıdı ile döşemek, güzel bir görünüm kazandırmayacaktır. Sadece belli yerleri, lokal olarak kaplamak, odanızı kaliteli bir havaya sokmuş olacaktır. Klozet arkaları, lavabo arkası, aynaların üst kısımları, kabin alanı gibi tek bölümleri kaplamak uygun olacaktır. Banyoda kullanılan pastel tonların devamını, kâğıdımıza da yansıtmalıyız. Hafif görünümlü ve odayla bütünlük kazanacak motifler olmasına özen göstermek gerekiyor. Renkleri göz almayan, motifleri çok kaba olmayan, eşyalarla uyumlu olan kâğıdınız farklı bir hava yaratmanıza da katkı sağlamış olacak.

Banyonuzu havalandırmanız son derece önemlidir. Hem duvar kâğıtların uzun ömürlü olması hem de rutubet ve küf oranının azalmasını sağlayacaktır böylece. Duvar kâğıdınız banyoya özel değil, normal bir yapıdaysa mutlaka özel verniklerle üzerinden şeffaf olarak geçmek gerekecektir. Böylece bir katman ile parlatılacak ve korunmuş olacaktır.

Banyoda Seramik Kullanımı Nasıl Oluyor?
Seramik seçerken yine her konuda olduğu gibi hayal dünyanızın genişliği sizi harikalar yaratma noktasına götürecektir. İşi uzmanına bırakırsanız da bu durum aynı olacaktır. Çünkü seramikler için piyasada değişmeyen ölçüler bulunmakta ve kare, dikdörtgen şekilli seramiklerde olarak da ikiye ayrılmaktadır. Bu konu da renk alanında özgür kalmak isterseniz, koyu ve açık renkleri bir araya getirerek değişik bir görünüm de elde etmiş olabilirsiniz. Aynı zamanda modelleri de yine kendi istediğinize göre farklı seçerek, belirli noktalarda birleştirebilirsiniz. Uyumu yakalamak hem modelde, hem de tonlarda ortak kılmak mümkündür.

Banyo Seramik Modelleri

Seramiklerin temizliği de yine önem taşımaktadır. Uygun olan hijyenik malzemelerle seramiklerin bakımını yapmak mikroplardan uzak durmanızı sağlayacaktır. Kullanımı dikkat isteyen bir yapı olduğunun da altını çizmek gerekir. Küçük veya büyük motiflerle ilgili alternatifleriniz de oldukça fazla olacaktır. Yapmanız gereken banyonuzda bütünlük kılınmasıdır.

Banyoda Ne Gibi Dekorlar Kullanabilirim?
Banyonuzda abartıya kaçmadığınız zaman, her eşyayı kullanmak mümkündür. Sabun takımları, havlu askıları, spotlar, mumlar, mumluklar, sepet içine serpiştirilen kokular, sabunlar, tütsüler, makyaj malzemelerini koymanız için gerekli dekoratif ve çok kullanışlı raflar. Yapma çiçekler, aynalar, büyüklüğüne ve uyuma bağlı olarak tablolar.

Güzel Banyo Modelleri

Önemli olan nokta, her rengin, kullanılan her dekorun bir anlam çıkartacak düzeyde sizinle var olması. Bunun klozet takımından tutun da, astığınız havluya kadar düşünürseniz kullandığınız hiçbir ürün size fazla gelmeyecektir. Aksine görünümü kuvvetlendirecek ve şık bir ortam yaratmanıza da katkı sağlamış olacaktır. Büyük vazolar, ya da lavabo takımınızın üzerine spotlarla iliştireceğiniz küçük mumların eşliğinde, çiçekler de hoş bir hava yaratmış olacak. Banyo dolabınızda aynaları tek ya da birkaç parçaya bölünmüş olarak kullanmanız da odanın genişliğine göre daha fazla aksesuara yer vermenize olanak sağlayacaktır.

Banyoya Klozet ve Takımı Seçerken Nelere Bakılmalıdır?
Klozet seçenekleri de günümüzde son derece önem arz ediyor. Özellikle alandan istifada etmek istiyorsanız, yer ile bağlantısı olmayan, az yer kaplayan asma klozet setini kullanmalısınız. Bu ürünlerin de renk seçenekleri oldukça fazladır. Aykırı, şık, farklı ve dinamik görüntüler elde etmek için canlı tonları klozetinizde tercih edebilirsiniz.

Banyo Dekoru

Sadeliği seçiyor ama klozet takımlarında ise iddiaya gitmek istiyorsanız, bakteri tutmayan, hijyenik ve kaymayan modelleri seçmeniz de kullanım kolaylığı açısından önem taşımaktadır. Islak ve parlak yüzeylerde ev kazalarına sebep olan klozet örtü setlerini seçerken, yere yapışan ve yüzeyi tırtıklı modelleri kullanmanız gerekmektedir. Kalite unsuru burada önem taşımaktadır. Bir zaman sonra nem ile temasa geçen örtülerin koku bırakmaması da son derece dikkat çeken bir diğer özelliktir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top