facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Banyoda Bambu Şıklığı
Banyoda Bambu Şıklığı

Banyoda Bambu Şıklığı

Bambu artık günlük hayatta çok sık duyduğunuz bir kelime haline geldi. Birçok ev eşyasında yerini alan bambular, bol yağışlı alanların bazılarında yetiştirilirler. Yani aslında bir bitki çeşididir ama çeşitli işlemlerden geçerek, ahşap görünümlü objeler haline gelir. Kuzey Amerika, Güney Amerika, Muson yağışı alan Asya ülkeleri gibi kısıtlı alanlarda yetiştirilir. Bu nedenle kıymetlidir ve üretilen ürünler pahalı olabilir. Doğal bir malzeme olduğu için sağlık için uygundur. Esnek ve bu nedenle de dayanıklı olan bambular, üretildikleri eşyalarda da bu özelliğini korurlar. Bambudan üretilen eşyalar darbelere dayanıklıdır ve uzun ömürlüdür. Bambu banyo dekorasyonunuza oldukça şıklık getirecektir.

Banyoda Bambu

Bambu malzemeler, mutfak trendinde yerini aldıktan sonra evin çeşitli alanlarına yayılmış ve banyolara kadar ulaşmıştır. Banyoların çeşitli alanlarında bambu malzeme kullanılabilir. Bunlar mobilyalar olabilirken; dekoratif eşyalar da olabilir.

Mobilyalarda Bambu
Banyoda sık sık kullanılan mobilyalar banyo dolapları, tabureler, çok amaçlı dolaplardır. Bu eşyaların tamamı bambudan hazırlanabilir ancak fiyat açısından gelebilecek sürprizlere hazırlıklı olmalısınız. Sağlıklı her ürün gibi bambu ürünler de ne yazık ki biraz pahalı. Banyolarda bambu mobilyalar kullanılmasının diğer bir iyi tarafı ise suya dayanıklı olmalarıdır. Suyla iç içe olan banyolar için bu nedenle oldukça kıymetlidir.

Bambudan Üretilmiş Küçük Eşyalar
Banyolar için gerekli olan çamaşır sepetleri, diş fırçalık, çöp kovası, sabunluk gibi minik eşyaların birçoğu artık bambudan üretilebiliyor. Bu ürünleri kullanarak banyonuzda sağlıklı bir adım atabilirsiniz. Lavabo üzerinde sürekli su içinde olan sabunluklar, diş fırçasının ıslak koyulmasıyla ıslanan fırçalıkları bambudan üretilmiş olmaları halinde daha dayanıklı olduklar için banyolara uygundur. Ayrıca zaten son zamanların en iyi trendi de bambudur.

Bambu Bitkileri
Banyolarda bitki kullanılması
tuhaf gelebilir ama artık moda haline geldiği için oldukça uygundur. Uzun bambu çubuklarını, derin ve büyük bir vazo içine yerleştirerek bambularla kaplı banyonuzun dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top