facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Aydınlatmada Yeni Trend: Ahşap Aydınlatmalar
Aydınlatmada Yeni Trend: Ahşap Aydınlatmalar

Aydınlatmada Yeni Trend: Ahşap Aydınlatmalar

Ev dekorasyonunda ve iç mimari tasarım alanlarında minimalist yaklaşımlar, son dönemlerde oldukça ilgi gören bir stil olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki, nedir bu minimalizm? Minimalizm akımının mimari ve iç mimari tasarımında karşılığı; en az malzemeyi kullanarak en yalın, en ekonomik ve en işlevsel tasarımlar ile sonuca ulaşmaktır.

Ahşap Aydınlatma Dekoratif Avize Modelleri

Minimalist bir dekorasyon; sakin ve rahatlatıcı bir atmosfere sahip olmak isteyenler için oldukça uygun bir stildir. Bazılarına göre oldukça sade ve hatta sıkıcı olabilecek minimalist dekorasyon; kimi için en ideal dekorasyon stilidir.

Minimalist dekorasyona uygun alanlar yaratmak için, büyük parçalar haricinde küçük dokunuşlar da oldukça önemlidir. Bu akım çerçevesinde son dönemlerde oldukça moda olan bir dekorasyon objesi: minimalist aydınlatmalar.

Minimal aydınlatmalar genellikle doğal ve ahşap ürünlerinden yapılmış, sade ve natürel renkler tercih edilmiş aydınlatmalardır. Minimal tarzda dekore edilmiş aydınlatmalar arasında en moda olanlar ise; el yapımı aydınlatma ve abajurlardır.

El yapımı aydınlatmalar, son dönemde modern ev dekorasyonu severler tarafından oldukça tercih edilen aydınlatmalardır. Hem doğal hem de abartılı olmayan formları ile modern dekorasyona oldukça yakışan el yapımı aydınlatmalar, farklı ve iddialı bir dekorasyon tarzına da imza atmaktadır.

Doğadan İlham Alın: Ahşap Aydınlatmalar
Biraz vintage, biraz country ve oldukça farklı tasarımlar şeklinde karşımıza çıkan ahşap aydınlatmalar, son dönemin en gözde aydınlatma çeşitleridir. Modern dekorasyon tarzına farklı bir dokunuş yapmaya imkân sağlayan ahşap aydınlatmalar, modern-rustik bir stil için de ideal bir dekorasyon objesi olacaktır.

Stil Önerisi: Beyaz Evler, Ahşap Aydınlatmalar
Ahşap aydınlatma veya el yapımı aydınlatmalar tercih edildiğinde, bu tarzı en iyi yansıtabileceğiniz stillerin başında bembeyaz bir ev dekorasyonu gelmektedir. Sade, ferah ve iç açıcı bir dekorasyon isteyenler için en ideal seçim olan beyaz renkte dekorasyon tercihini, ahşap aydınlatmalar ile country ve rustik tarza da dönüştürmek mümkündür.

Bir yorum

  1. Yanlız fotoların çoğu ahşap değil

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top