facebook
Anasayfa / Kendin Yap Fikirleri / Anneler Gününe Özel Kendin Yap Fikirleri: Anne-Kız Mutfak Önlükleri
Anneler Gününe Özel Kendin Yap Fikirleri: Anne-Kız Mutfak Önlükleri

Anneler Gününe Özel Kendin Yap Fikirleri: Anne-Kız Mutfak Önlükleri

Ev dekorasyonunda son zamanlarda oldukça basit uygulamalar ve az malzemeler ile yaratılan tasarımlar son derece popülerdir. Kişinin kendi tasarımı ve kendi zevkleri ile oluşturduğu bir ürünü evinde kullanmak, evi daha da bir özel kılacaktır.

Evde kullanılan her türlü objeyi kendinizin yapabileceğini tahmin edebiliyor musunuz? Biraz yaratıcılık ve hayal gücü ile dekorasyon mağazalarından fahiş fiyatlar vererek satın aldığınız birçok ürünü kendiniz yapabilirsiniz. İşte bu ürünlerden birine örnek; anne-kız mutfak önlükleri.

Anne Kız Önlüğü Yapmak

Anneler gününün de yaklaşması ile birlikte herkes annesine hediyeler arama telaşına girdi bile. Peki, siz kendinizin yapacağı bir tasarım ile annenizin anneler gününü kutlamaya ne dersiniz? Özellikle bayanlar, küçüklüklerinden beri anneleri ile mutfaklarda bir şeyler hazırlamaya bayılırlar. Öyleyse hamarat anne ve kızlara hitap edecek, mutfak dekorasyonunuzun yıldızı haline gelecek, oldukça basit ve bir o kadar da kullanışlı bir kendin-yap projesi: anne-kız mutfak önlükleri.

Mutfak Önlüğü Yapmak

Bu projeyi tasarlarken hayal gücünüzü ve mutfak önlüğünüzün üzerinde yer almasını istediğiniz yazı veya deseni seçmekte özgürsünüz. İsterseniz rengârenk ve desenlerle dolu eğlenceli bir anne-kız mutfak önlüğü tasarlayabilir; mutfağınızda neşe dolu dakikalar geçirebilirsiniz: İsterseniz de daha sade fakat oldukça şık duran, mutfağınızın dekorasyon stilini de tamamlayan bir önlük tasarımına imza atabilirsiniz. Karar sizin.

Kendin-Yap: Anne-Kız Mutfak Önlükleri
Hem oldukça basit olarak uygulanan hem de az malzemeler ile mutfaktaki en büyük ihtiyaçlardan birini kendi tasarımınız ile oluşturmanıza imkân sağlayan bu kendin yap projesi ile annenizin anneler gününe de güzel bir sürpriz yapabilirsiniz.

Mutfak Önlüğü Yapımı

Peki, evde tasarım mutfak önlüğü hazırlamak için gerekli malzemeler nelerdir?

Malzemeler

*2 adet beyaz mutfak önlüğü

*İstediğiniz renk kumaş boyası (Örnekte siyah ve altın sarısı rengi kullanılmıştır)

*Önlüğün üzerine yazmasını istediğiniz yazının çıktısı

Yapılışı

1. ADIM: Öncelikle beyaz önlükleri yıkayın ve kuruması için bir gün bekleyin. Ardından önlükleri ütüleyin ve işleme hazır hale getirin.

2.ADIM: Önlüğün üzerinde kullanmak istediğiniz yazının çıktısından harflerin içini falçata yardımı ile kesip çıkarın. Bu kalıptaki harfleri şablon olarak kullanacağız.

3.ADIM: Şablon olarak hazırladığınız çıktıyı önlüğün üzerine koyun ve kumaş boyalar ile boyayın. Harflerin boşluklarından boyalar kumaşa işleyecek ve istediğiniz desen kumaşa geçecektir.

4. ADIM: Önlüğün kurumasını bekleyin. İşte özel tasarım anne-kız önlükleriniz hazır! Güzel günlerde kullanınız…

Anne Kız Mutfak ÖnlüğüKendi Mutfak Önlüğünüzü Yapın

Size Özel Mutfak Önlüğü Yapmak

Bir yorum

  1. çok güzeller

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top