facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Amerikan Mutfak ve Salon Dekorasyonu
Amerikan Mutfak ve Salon Dekorasyonu

Amerikan Mutfak ve Salon Dekorasyonu

Amerikan mutfak ve salonunuz birlikteyse ev dekorasyonunuzda muhteşem adımlar atabilirsiniz. Bu tarz bir salon dekore edilecekse Amerikan mutfak, salon ve yemek odası birbirinden ayrılmayacak bir şekilde bütünlük sağlanmalıdır. İşte sizlere Amerikan mutfak ve salon dekorasyonu için renk, mobilya ve model seçimi hakkında bazı ufak öneriler;

Amerikan Mutfak Dekorasyonu Örnek

  • Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki mutfağınız, salon ve yemek odanız her ne kadar kapılarla birbirinden ayrılmasa da bu bölümlerde fark yaratmak için her mekana ayrı renkler uygulayabilirsiniz. Tabi ki birbirine çok zıt renkler değil de birbirine yakın tonlar kullanırsanız daha ideal bir seçim yapmış olursunuz.
  • Amerikan mutfak ve salon birlikteyse her ne kadar duvarlarda farklı renk tonlarına yer verilse de perde seçiminde farklılıktan kaçınmanızı öneririz. Bu kadar bütünlük sağlayıcı bir mekanda farklı perdelerin kullanılması uyumu bozabilir.
  • Mobilyalarınızı seçerken de bütünlük oluşturmaya çalışın. Eğer mobilyalarınız ahşapsa mutfakta da ahşap malzemeler kullanmanızı tavsiye ederiz.
  • Amerikan mutfağı ve salonu birlikte kullanacaklar aydınlatma seçiminde de her bölüme özel ve dağınıklık yaratmayacak modelleri tercih etmelidir. Yemek masasının üzerinde bir avize, salonda lambaderler ve mutfağa ise sarkık lambalar dekore etmek ideal bir fikir olacaktır.
  • Aksesuar seçiminde de yine her bölüm için aynı tarzları seçmenizi öneririz. Eğer mutfakta metal aksesuarlar kullanıyorsanız yemek masanızın üzerine de metal bir kase yerleştirebilirsiniz.
  • Amerikan Mutfak ve Salon Dekorasyonu

Amerikan mutfak ve salon dekorasyonu için sizlere bazı öneriler sunduk. Renk uyumuna dikkat ettiğiniz sürece birleşik olarak kullanabileceğiniz bu mekanlarda son derece şık dekorasyonlar yaratabilirsiniz. Hem mutfak, hem de salon olarak kullanabileceğiniz geniş bir katta farklı renkler kullanmaktan kesinlikle kaçınmalısınız. Aksi halde gözleri yoran ve sıkıcı bir ortam yaratan dekorasyona neden olabilirsiniz. Salonda açık renkler hakimse mutfağınızda da yine aynı tonları kullanarak ortamı sıcak gösterebilirsiniz. Eğer tüm bölümler aynı olmasın diyorsanız da seçmiş olduğunuz tek bir rengin farklı tonlarını kullanabilirsiniz. Sizlere sunduğumuz bu kolay öneriler sayesinde Amerikan mutfak ve salon dekorasyonunuzu kolayca gerçekleştirebilir, yarattığınız şahane ortamda keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top