facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Ahşap Paletten Orta Sehpa Yapmak
Ahşap Paletten Orta Sehpa Yapmak

Ahşap Paletten Orta Sehpa Yapmak

Ev dekorasyonunda son yılların en popüler kullanımlarından biri: ahşap objeler. Ortamı doğallaştırması ve her tarz dekorasyona yakışması bu trendin en büyük avantajı olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle de country ve rustik tarz dekorasyonu sevenlerin tercih ettiği ahşap objelerin en yaygın kullanımını ahşap orta sehpalarda görmekteyiz. Farklı formlarda karşımıza çıkan bu sehpalar yarattığı doğal ve sade havayla artı puan toplamakta.

Peki, ahşap paletlerden orta sehpa yapmaya ne derseniz? Evde, basit malzemelerle yapacağınız orta sehpa sayesinde siz de yukarıda bahsettiğimiz akıma dâhil olabilirsiniz.

Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler:

*Ahşap Palet (ahşap paletler büyük yapı marketlerinde de satılmaktadır.)

*Kutu sprey boya (istediğiniz renk seçebilirsiniz.)

*Sprey mat vernik

* Dört adet istediğiniz boyda tekerlek ( Büyük yapı marketlerinde satılmaktadır.)

 NASIL YAPACAĞIZ?

İlk yapmamız gereken ahşap paletimizi zımparalamaktır. Her ne kadar ahşap paletler zımparalı olarak satılsa da üzerindeki pütürleri gidermek adına elden geçirmekte fayda vardır.

Zımparalama işlemi bittikten sonra isterseniz ahşap paletinizi doğal renginde bırakıp hemen vernikleyebilirsiniz. İsterseniz de dilediğiniz renkte aldığınız sprey boyalar ile boyayabilirsiniz. Boyama işlemini iki kat yapmakta fayda vardır. Boyama işi bitip kuruduktan sonra boyanın üzerine vernik çekip bu şekilde de kullanabilirsiniz.

Vernikleme işleminden sonra sıra tekerlekleri takma işlemine geldi. Tekerlekleri dilediğiniz boy alabilirsiniz. Fakat ideal olanın ‘sanayi tipi’ tekerlekler olarak adlandırılan büyük boylar olduğunu belirtelim.

Matkap yardımıyla da tekerlekleri sehpamızın köşelerine monteledikten sonra orta sehpamız tamamlanmış bir şekilde karşımızda duracaktır.

Keyifle ve mutlulukla kullanmanız dileğiyle…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top