facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / 4 Adımda Düğün Dekorasyonu
4 Adımda Düğün Dekorasyonu

4 Adımda Düğün Dekorasyonu

Düğün dekorasyonu hazırlamak için profesyonel şirketlerden organizasyon hizmeti alabileceğiniz gibi Onlara dekorasyon fikirlerinizi söyleyerek, hayalinizdeki anların daha gerçekçi olmasını da sağlayabilirsiniz. 4 Adımda ne yapmanız gerektiğini hemen açıklayalım.

Düğün Davetiye Seçimleri

Kıpkırmızı davetinin üzerine altın sarısında küçük birkaç cümle ile kapağı süsleyebileceğiniz gibi iç kısımda el yazısının hakimiyetine kendinizi bırakmanız yeterlidir. Püsküllü, simli, üzeri rengarenk pul kaplı davetiyeler için diğer renk alternatiflerini hemen yazalım. Sırasıyla zarf ve yazı renkleri: siyah, beyaz yada krem, beyaz ve altın sarısı, pembe ve kahverengi tonlar… Çizgi karakterlerin eklendiği kalp, çiçek, baş harflerinizin yer aldığı, elma dilimli, uç kısımları yanmış kağıt parçalı olanları da düşünmelisiniz.

Saç Modelleri ve Gelinlik İlişkisi

Kısa saçlı bayanların askılı gelinlikleri, uzun saçlara sahip olanların ise askısız modeller ile göz doldurmasını öneriyoruz. Gelin katalogları arasında hangi gelinliği beğendiğinizden çok, galerideki mankenin ölçüleri, saç uzunluğu, yüz hatları, vücut hatlarının ne olduğunun ilişkilendirilmesi ve sizdeki durumu netleştirmeniz daha önemli olacaktır.

Giriş Müzikleri

Düğün şarkılarında ortak bir noktaya gelinebilir ve müzisyene bazı isteklerinizi daha önceden haber vermenizi öneriyoruz. Müzik evrensel bir dil olmasından dolayı yabancı yada yerli olmasında bir sakınca yoktur. Oyun havasından daha çok duygusal ağırlıklı başlanması, hareketli yapımlara daha sonradan geçilmesine ne dersiniz?

Mekan Seçimi

Düğün mekânları belki de en dikkat çekici olanıdır. Çoğu kişi gibi düğün salonlarını tercih edecekseniz, organizasyon firmaları ile şimdiden iletişime geçmenizi öneririz. Diğer alternatifler arasında kumsalda güneşlik altında, kır üzerinde, deniz manzarası, ormanlık alanda denenebilir. Bir hayal kurun ve hangi renklerin hakim olmasına karar verin. Pembe, yeşil ve krem rengi diyorsanız kır düğünlerinde masaların, çiçeklerin ve duvar süslerinin bu özelliklere sahip olmasını sağlayın. Kumsal hayaliniz varsa, yakındaki bir plajı akşam saatlerinde kiralayın, davetliler için sandalyeler ve açık büfeyi tanımlayacak kalitede muazzam atıştırmalıkları tercih edebilirsiniz. Konfetiler, maytap, havai fişek gece düğünleri için mükemmel olacaktır. Belki klasik vosvos kiralama servislerinden aracınızı alarak, tüm gün boyunca gezmek  ve düğün alanına bu şekilde gitmek daha güzel olabilir. Seçenekler üretilebilir, hiç yapılmamış bir şey aramaktansa bu daha hoş olur gibi yaklaşımlar ile seçiminizi tamamlamanız, çıkmaza girmenizi önleyecektir.

Bir yorum

  1. Kır Düğünü

    Bizim düğünümüz de yazın olacak. Çok heyecanlıyım. Göl kenarında bir kır düğünü düşünüyoruz. Önerilerinizi dikkate alacağız. Çok teşekkürlerr 🙂

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top