facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / 2016 Ev Modası: Vintage Halılar
2016 Ev Modası: Vintage Halılar

2016 Ev Modası: Vintage Halılar

Gün geçmiyor ki iç mekân dekorasyonunda yeni bir moda ileri sürülmesin. Perde modelleri, yeni mobilya tasarımları, duvar renkleri, koltuk desenleri; hatta son zamanlarda tablolaraki resimlerin bile modası olmuş durumda.

İçinde bulunduğumuz yılın son modası olan 90’lar stili, kendini her kategoride olduğu gibi ev dekorasyonunda da gösteriyor. Önce avize ve mobilyalara gelen akım, sırasını halılara devrediyor.

90’lı yılların ortasında çıkıp modasını 2005’in sonlarına kadar sürdüren motifli ve renkli halı modelleri, orjinallerini aratmayan desenlerle tekrar stoklarda yerini alıyor.

Lâkin atlanılmaması gereken en önemli husus, günümüzde “vintage” olarak adlandırılan bu halıların modern mobilyalarla dekore edilmesi gerektiğidir.

Benim önerim, özellikle beyaz mobilyalarla kullanmanız. Eğer şık bir görüntü oluşturmak istiyorsanız beyaz mobilyalar ile koyu renk duvarları tercih ederek bu halıları kullanabiilir; sade bir görsel algı oluşturmak istiyorsanız beyaz mobilyalarınız ve vintage halılar ile açık renk duvar renkleri kullanabilirsiniz.

Sizler de evlerinizde bu geçmiş esintisini modernleştirerek hissetmek istiyorsanız, bir an önce en yakın halı mağazasına giderek kendi halınızı seçmelisiniz.

Keyifli alışverişler..

3 yorum

  1. Annemin yıllanan halıları şimdi moda olmuş iyi bari birkaç sene daha masrafa gerek yokkk😝😝

  2. zamanımın halıları şimdi moda olmuş bir de adı değişmiş iyi olmuş ama çok pahalı olmuş iyi ki atmamışım

  3. O kapak fotoğrafı nasıl bir fotograftır ba yıl dım!!!!!!!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top