facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / 2014 Dekorasyonda Renk Trendleri
2014 Dekorasyonda Renk Trendleri

2014 Dekorasyonda Renk Trendleri

Sizde eviniz için değişimden yanaysanız 2014 Dekorasyonda Renk Trendlerine göz atmalısınız. Sizleri dekorasyonda moda olan renkler hakkında bilgilendirmeye çalışacağız.

2014 yılı dekorasyonunda renk bakımından adeta renklerin yarışına sahne oluyor. Birbirinden güzel etkileyici renkler evlerinizi süsleyecek.2014’ün şüphesiz en trend rengi tüm alanlarda olduğu gibi dekorasyon dada parlak orkide moru oldu. Orkide morunu mutfaklarda, yemek odalarında, sandalyelerde, halılarda, kırlent ve koltuklarda duvarlarda tüm ihtişamı ile görebilirsiniz. İnsana neşeli ve sevinçli bir ruh hali sunan orkide moru bu sezon dekorasyonlarda yerini alıyor.

2014 yılının dekorasyon renklerinde bir hayli çeşitlilik vardır özellikle baharın ve yazın yaklaşması ile birlikte canlı ve sıcak renkler ön plana çıkmaya başladı.

Bu yıl turuncunun yükselişine de şahit oldu. Özellikle mutfak dolaplarında ve koltuklarda turuncu renk kendini göstermeye başladı. Turuncunun mavi ve bej renklerle kombinlenerek kullanıldığını görüyoruz. Özellikle kırmızıya yakın renkteki turuncu ev dekorasyonunda sıcak bir hava katmaktadır.

Parlak renklerin yanında denge ve uyumu sağlamak için özellikle koltuk ve minderlerinde kum rengi, krem rengi, açık gri ,bej ve beyaz gibi nötr renklerin de kullanıldığını görüyoruz.

Gök mavisi ise duvarlarda oldukça çok karşımıza çıkıyor. Duvarlardaki gök mavisi daha sade renklerdeki mobilyalarla gerçekten çok etkileyici duruyor. Gri renkte bu sezon yükselişe geçen renklerden oldu. Koltuk ve aksesuarlarında öne çıkan gri ahşapla daha sıcak hale getirilmiş ve metalik aksesuarlarla da parlaklık kazandırılmıştır.

Canlı renkler, abajur, halı ve tablo gibi aksesuarlara çok fazla yansımıştır. Bu yıl zümrüt yeşili yerine su yeşili ve çam yeşili koltuklara perdelere ve duvarlara yansımıştır. Zarif ve kibar olan yeşil renkler ortama ferahlık duygusu katmaktadır. Halılarda, duvarlarda aksesuarlarda sarının en güzel tonlarından olan hardal sarısı ve hazan sarısı da çok fazla görülmektedir.

Canlı renklerle birlikte özellikle duvarlarda dramatik bir etki yaratan siyah renkte oldukça trende. Özellikle metalik aksesuarlar için çok uygun bir ortam oluşturmakta siyah duvarlar. Bej rengin özellikle turkuaz, kırmızı gibi renklerle harmanlanmasını mutfaklarda çok göreceğiz. Çiçek desenleri ise 2014 dekorasyonunda özellikle minderler de ve halılarda karşımıza çıkıyor. Dekorasyonda lacivertin yükselişine de tanık oluyoruz. Özellikle dolaplarda, mobilyalarda ve aksesuarlarda lacivert renk bizi karşılıyor. Metalik renk trendi de hız kesmeden yükselişine devam ediyor. Özellikle gümüş ve altın rengindeki parlak metalik süs eşyaları evleri süsleyecek.

Sizlere özet olarak 2014 dekorasyonunun trend renklerini tanıtmaya çalıştık. Birbirinden güzel renkler arasında mutlaka zorlanacaksınız. Sizde kendi stilinize ve tarzınıza uygun olan renkleri seçerek evlerinizin dekorasyonunda değişikliklere gidebilirsiniz.

Bir yorum

  1. Başlıkta foto da renkler çok şık durmuş. Dekorasyon fikirleri ve trendlerini takip etmekte fayda var 2014 bitti 2015 dekorasyonları yakında başlar sanırım..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top