facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / 15 Dekorasyon Aşaması Sonucunda Muhteşem Salonlar
15 Dekorasyon Aşaması Sonucunda Muhteşem Salonlar

15 Dekorasyon Aşaması Sonucunda Muhteşem Salonlar

Günümüzün büyük bir zaman dilimini geçirdiğimiz salonlarımızda artık dekorasyon ayrıntılarının da son derece önemi var. Artık salonlar kullanım amacının dışında neredeyse görsel olarak da gözümüze hitap etmeli.

Size bu yazımızla 15 dekorasyon önerisiyle salonunuzu daha şık hale getirmenizi sağlayacağız.

 1. Merkezinizi yaratın
  Salonda bir merkez oluşturun. Oturma grubu, sehpa ve halıdan oluşturacağınız merkez, sohbet ortamı için güzel bir mekan olacaktır.
 1. Değişiklikler canlandırır
  Değişiklik yapın, özellikle renk, stil ve desenlerde yaratacağınız değişiklik salonunuzu farklılaştıracaktır.
 1. Puflar ve minderler
  Koltuk ya da sandalyeden sıkıldıysanız minder ve puflar tam size göre olacaktır. Oryantal ya da modern tarzda seçeceğiniz puf ya da minderlerin yanına mum yerleştirerek de değişik ambiyanslar yaratabilirsiniz.
 1. Aydınlatmanızla salonunuzun duygusunu belirleyin
  Sohbet edeceğiniz, yemek yiyeceğiniz ya da film izleyeceğiniz aydınlatma farklı olacaktır. Bunun için de farklı ton aydınlatmaları kurdurabilir, her biri için ayrı havada yaşam alanı sağlayabilirsiniz.
 1. En sevdiğiniz duvarı seçin
  Kontrast yaratmak istediğiniz duvarı seçin ve değişik renge boyayın. Desenli duvar kağıtları, stickerler ya da canlı renkler iyi birer örnek olur.
 1. Halı seçiminiz
  Oturma grubunun önüne sereceğiniz halı mucize yaratabilir. Desen, renk ve malzeme seçimiyle salonunun görüntüsünü değiştirebilirsiniz.
 1. Renkler
  Duvar renklerini her mevsim değiştirebileceğiniz gibi, mobilyalarınızla uyumu da kaçırmadan yapmalısınız. Kış ayları için önerimiz krem tonlarında duvar rengi olacaktır.
 1. Aksesuarlar
  Salonda sizi yansıtacak en önemli unsurlar aksesuarlar olacaktır. Klasik duvar resimleri ya da antik bir vazo bu işi tamamlayacaktır.
 1. Salonunuzu bölgelere ayırın
  Açık kitaplıkları odayı bölmek için kullanabilirsiniz. Bir tarafını bardaklar, diğer tarafını da kitaplık olarak değerlendirebilirsiniz.
 1. Zıtlıklar çekicidir!
  Eğer dekorasyon konusunda cesursanız dikkat çekici renkler kullanabilirsiniz. Renklerle oynama işini yastık ya da sehpa gibi kolay değiştirilebilir ürünlerde yapabilirsiniz.
 1. En sevdiğiniz parçaları öne çıkarın
  Sevdiğiniz parçanın gözünüzün önünde olması size ayrı bir keyif verecektir.
 1. Desen kombinasyonu
  Desenlerde yapacağınız değişiklikler de modernize edilmiş bir salon ihtiyacınızı görecektir.
 1. Okuma alanınız
  Kendinize özellikle bir okuma alanı yaratmalısınız.
 1. Odanın mimarisini kullanın
  Odanın içinde bulunan kolon ya da nişleri mutlaka kullanın. Dekoratif ürünler ya da çerçeveler son derece güzel gösterecektir.
 1. Resimler, resimler…
  Renkli ya da siyah beyaz fotoğraflar salonunuzu süsleyecek en güzel aksesuarlar olacaktır.

15 Dekorasyon Aşaması Sonucunda Muhteşem Salonlar 2 15 Dekorasyon Aşaması Sonucunda Muhteşem Salonlar 3 15 Dekorasyon Aşaması Sonucunda Muhteşem Salonlar 4 15 Dekorasyon Aşaması Sonucunda Muhteşem Salonlar 5 15 Dekorasyon Aşaması Sonucunda Muhteşem Salonlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top