facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Yüksek Tavanlı Ev Tasarımları
Yüksek Tavanlı Ev Tasarımları

Yüksek Tavanlı Ev Tasarımları

Yüksek tavanlı evler, eski dönemlerde en çok tercih edilen dizaynlardı. Şimdilerde ise ev üretim maliyetlerinin düşürülmesi ve sözde daha rahat kullanım için 2,60 m yüksekliğinde evler inşa edilmektedir. Yüksek tavanlı evleri, İstanbul’un tarihi semtlerinde rahatlıkla bulabilirsiniz.

yuksek-tavanli-evler-loft-home-design-8

Yüksek Tavanlı Evlerin Olmazsa Olmazı; Cumbalar

Cumbalı pencereler tarihi evlerin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Evin cumbalı bölümüne koyulacak bir küçük kahve masası ve sandalye ile harika bir kitap okuma ortamı yaratabilirsiniz. Cundalı pencereler, minder kullanımıyla da çok dikkat çekiyor. Yüksek tavanlı evlerin cumbalı bölümleri kesinlikle ev keyifli yerler olarak kullanılmaktadır. Eğer birde eviniz manzaraya sahipse, bu cumba bölümünde oturup kahvenizi yudumlamanın keyfini hiçbir yerde bulamazsınız.

yuksek-tavanli-evler-loft-home-design-1

Yüksek Tavanlı Evlerin Cam Temizliği

Yüksek tavanlı evlerde oturan insanlar, hayatı küçük şeylerle daraltmayan ve hayattan zevk almasını bilen kişilerdir. Bu yüzden de cama sıçramış yağmur damlaları vs. onlar için dert değildir. Önemli olan yaşadığın hayattan keyif alabilmek ve insanların ne dediğine göre değil kendi ruhunu iyi hissetmek için yaşamaktır. Bu yüzden de yüksek tavanlı evlerde cam temizliğine aşırı takılmamanızı önermekteyiz. Merdiven kullanarak genel temizlik yapabilirsiniz.

Yüksek Tavanlı Evlerin Atmosferi

Yüksek tavanlı evler, kesinlikle daha ferah ve konforlu bir yaşam alanı sağlamaktadır. Yüksek tavanların verdiği rahatlatıcı etki ruhunuza işleyecektir. Yüksek tavanlı evler, genellikle ev kadınlarının perde temizliğinden dolayı tercih edilmemeye başlanmıştı. Halbuki, uygun kalitede ve tasarımda perde tercih edildiğinde, sürekli olarak temizleme ihtiyacına gerek kalmamaktadır. Kendi müstakil evinizi inşa ederken yüksek tavanlı bir proje yaptırabilirsiniz. Eğer müstakil ev gibi bir şansınız yoksa, eski ama sağlamlık konusunda şimdikilere fark atacak olan tarihi evleri tercih edebilirsiniz. Özellikle İstanbul’un tarihi dokusuna sahip semtlerindeki eski evlerin tümü yüksek tavanlı olarak inşa edilmiştir. Bu evlerden satın alarak içini istediğiniz modernlikte yeniletebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top