facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Yılın Modası: Afrika Stili Ev Dekorasyonu
Yılın Modası: Afrika Stili Ev Dekorasyonu

Yılın Modası: Afrika Stili Ev Dekorasyonu

Hayvan desenlerini kullanmak, moda dünyasında olduğu kadar ev dekorasyonunda da oldukça sık kullanılan dekorasyon tarzlarından birisidir. Gerek maskülen tarzda bir iç mekân dekorasyonunu daha güçlendirmek için, gerek Afrika tarzında bir iç mekân dekorasyonunu evinizde oluşturmak için hayvan desenleri sıklıkla kullanılan bir tarzdır. Özellikle leopar deseni geçtiğimiz sezona damgasını vurduğu gibi bu sezonda da özellikle aksesuar dünyasına damgasını vuracak bir desen olacaktır.

Afrika Stili Dekorasyon

Leopar deseninin yanı sıra zebra deseni de son dönemde ev dekorasyonunda büyük bir ilgi ile tercih edilen desenlerden birisidir. Leopar ve zebra desenli ayrıntılar ile desteklenen, doğal renklerin- yeşilin ve ahşap tonlarının baskın olduğu Afrika tarzı dekorasyon modası, desenlerin etkin bir şekilde kullanılması ile trend olmuş bir dekorasyon tarzıdır.

Peki, Afrika tarzı bir iç mekân dekorasyonu yaratmak için neler yapabilirsiniz? Afrika tarzı bir dekorasyonu en iyi yansıtan aksesuarlar nelerdir?

Afrika Stili Aksesuarlar Afrika Dekorasyon

Olmazsa Olmazlarımız: Leopar Deseni-Zebra Deseni
Afrika tarzı bir iç mekân dekorasyonu isteyenler için anahtar parçalardan ilki şüphesiz ki kullanılacak desenler olacaktır. Afrika tarzı denildiğinde doğadan gelen desenler olan leopar deseni ve zebra deseni bu tarz bir dekorasyonun olmazsa olmazlarıdır. Zebra ya da leopar desenini isterseniz ev dekorasyonunu zenginleştirecek küçük detaylarda kullanabilirsiniz. İsterseniz de ana dekorasyon deseni olarak kullanarak oturma koltuklarında, perdelerde, halılarda vb. büyük parçalarda kullanabilirsiniz.

Afrika Stili Ev Dekorasyonu

Zebra deseni ve leopar desenini en iyi tamamlayan dekorasyon renkleri kiremit kırmızısı, hardal sarısı, koyu mavi ve haki yeşilidir. Özellikle kiremit kırmızısı ve hardal sarısı bu sezona damgasını vurmuş iç mekân dekorasyonu renklerinden en çok tercih edilenler arasındadır.

Doğadan Gelen Güzellik: Ahşap Aksesuarlar
Afrika tarzı iç mekân dekorasyonunu en iyi zenginleştirecek ev dekorasyon objeleri şüphesiz ki doğadan ilham alan ahşap dekorasyon objeleri olacaktır. Ahşabın doğal dokusu, Afrika tarzı ev dekorasyonunu en iyi güçlendirecek tercihlerinden birisidir. Ahşap biblolar, ahşap hayvan figürleri size yardımcı olacak ev dekorasyon objeleri olacaktır.

Afrika Stili Yatak Odası Dekorasyonu

Hayvan Postu Görünümlü Halılar
İşte Afrika tarzı bir iç mekân dekorasyonu denildiğinde aklımıza ilk gelen anahtar parçalardan birisi: hayvan postu görünümlü halılar. Bu tarz bir halı tercihinde bulunarak, dekorasyonunuzu daha güçlü bir hale getirebilirsiniz.

Afrika Zebra Ev Dekorasyonu Afrika Tarzı Dekorasyon Fikirleri

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top